تاریخچه کونیکا مینولتا 

کونیکا مینولتا 454c

تاریخچه کونیکا مینولتا

تاریخچه کونیکا مینولتا چنین است که کونیکا مینولتا  نام یک شرکت ژاپنی می باشد. که در زمینه ی تولید ۱) تجهیزات اداری ۲) ابزار های تجسمی ۳) تجهیزات تصویر برداری پزشکی و ابزارهای اندازه گیری فعالیت می نماید.

شرکت کونیکا مینولتا

شرکت کونیکا مینولتا از ادغام دو شرکت کونیکا و شرکت مینولتا تاسیس گردید. و این شرکت در سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را آغاز نمود. و اما شرکت کونیکا خود یک شرکت بنام در زمان ۱۸۷۳ بود. که در زمینه ی چاپ لیزری ، فیلمبرداری ، فیلم عکس و … فعالیت می نمود. در واقع این شرکت ژاپنی کلیه لوازم عکاسی را تولید می نمود. و شرکت مینولتا نیز که یک شرکت ژاپنی بود. که در زمینه ی تولید دوربین عکاسی و دور نگار و چاپگر های لیزری فعالیت می نمود .شرکت مینولتا در سال ۱۹۲۸ فروشگاه خود را با نام فروش دوربین های آلمانی ژاپنی تاسیس کرد و از جمله بزرگترین دلایل شهرت این شرکت ساخت دوربین هایی با فوکوس خودکار بود .

دفاتر مرکزی شرکت کونیکا مینولتا

دفاتر مرکزی شرکت کونیکا مینولتا در توکیو ، مارونولوچی ، چیودا قرار دارد . این شرکت از جمله شرکت های سهامی عام محسوب می گردد که سهام آن در بورس توکیو عرضه می گردد . از جمله بزرگترین سهام داران شرکت کونیکا مینولتا نیپون لایف و جی پی مورگان چیس می باشند .

امکانات فتوکپی کونیکا مینولتا

۱) امکان اتصال به پورت USB

با استفاده از این امکان می توان به راحتی کونیکا مینولتا را به کامپیوتر متصل نمود و از این دستگاه به عنوان یک پرینتر با تمام ویژگی های مطلوب آن بهره مند شد .

۲) قابلیت Sort دیجیتال و مکانیکی

این دستگاه دارای قابلیت سورت هم به صورت فیزیکی و هم به صورت مکانیکی را دارا می باشد .

۳) قابلیت EDF

با استفاده از این قابلیت هم می توان به صورت همزمان دو طرف سند را اسکن نمود و هم دارای EDF ثابت می باشد .

۴) قابلیت مشخص کردن موقعیت اسکن

با استفاده از این قابلیت می توان به راحتی سند مورد نظر را در فایل اسکن نمود .

۵) اسکنر رنگی

این دستگاه دارای قابلیت اسکن به صورت رنگی نیز می باشد.

۶) استفاده در شبکه

این دستگاه را می توان در شبکه با استفاده از کابل شبکه Share نمود. تا تمام دستگاه های موجود در شبکه بتوانند. به کونیکا مینولتا متصل شده و علاوه بر گرفتن خروجی فایل به صورت پرینت شده بتوان از مستندات لازم اسکن نیز تهیه نمود .

کلام آخر

دستگاه کپی رنگی کونیکا مینولتا یک دستگاه کپی فوق حرفه ای و با امکانات بیشمار می باشد. و از این دستگاه در انواع مختلف کاربردها می توان استفاده نمود . از کونیکا مینولتا علاوه بر کپی به صورت سیاه و سفید می توان در کپی رنگی نیز استفاده نمود و از جمله مواردی که در دو منظوره بودن این دستگاه (علاوه بر کپی سیاه سفید می توان نسخه ها را به صورت رنگی چاپ نمود) وجود Image مشکی می باشد که استفاده از آن سبب شده تا این دستگاه از دستگاه های هم نسل خود قدری بزرگتر باشد . در سیستم کپی رنگی آن تصویر توسط سیستم لیزری پردازش می گردد و در برخی از مدل های آن دیگر نقص و یا برخی از ضعف های وجود LED به صورت کامل برطرف گردیده است.

جهت کسب اطلاعات کافی در مورد فتوکپی کونیکا مینولتا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.