فتوکپی ارزان

فتوکپی ارزان

فتوکپی ارزان

فتوکپی ارزان ممکن است در هر فروشگاهی یافت شود. اما مهم این است که دستگاه در عین ارزانی از کیفیت مناسبی نیز برخوردار باشد. دستگاه فتوکپی به دستگاهی گفته می‌شود. که بتواند از اسناد، مدارک، تصاویر و سایر موارد نمونه‌ های کاغذی ایجاد کند.

ورود دستگاه فتوکپی به بازار

ورود دستگاه کپی به بازار باعث ایجاد تحول بزرگی در صنعت چاپ شد. امروزه دستگاه ‌های کپی با قابلیت ها و ویژگی ‌های متفاوت به بازار عرضه می شوند و رنج قیمتی آن ها بسیار گسترده است. دستگاه کپی در همه جا اعم از شرکت‌ ها، ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌ها کاربرد دارد.

به دلیل وجود دستگاه‌ هایی با تنوع و برند های متفاوت در بازار، اکثر کاربران موقع خرید دچار مشکل می ‌شوند. اما به جرات می‌ توان گفت مهم ترین و تعیین کننده ترین فاکتور هنگام خرید دستگاه قیمت آن می ‌باشد. فتوکپی ارزان با قیمت پایین و کیفیت بالا می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای کاربران باشد.

نکته قابل توجه این است که دستگاهی که صرفا قیمت پایینی دارد مناسب نیست. زیرا دستگاه باید علاوه بر قیمت پایین کیفیت لازم را نیز داشته باشد و بتواند نیازهای کاربر را برطرف کند. چه بسا فتوکپی های ارزان قیمتی که از کیفیت لازم برخوردار نیستند و پس از اندک زمانی باعث ایجاد ضرر دو چندان به کاربر می شوند. بنابراین مناسب‌ترین دستگاه فتوکپی دستگاهی است که علاوه بر قیمت پایین، طول عمر مفید بالایی داشته باشد. توصیه می‌شود کاربر موقع خرید علاوه بر قیمت باید به نیاز خود و کیفیت ساخت و هزینه‌های جاری توجه ویژه داشته باشد.

نکات موقع خرید فتوکپی ارزان

قبل از اینکه اقدام به خرید دستگاه فتوکپی کنید بهتر است نیازهای خود را بسنجید.

انتخاب دستگاه بر حسب نیاز کاری

برای مثال در طول روز به چه تعداد کپی نیاز دارید، دستگاه یک کاره باشد یا قابلیت چاپ و اسکن هم به همراه داشته باشد و اینکه به کپی رنگی یا سفید و سیاه نیاز دارید. اگر فقط برای مصارف خانگی نیاز به خرید دستگاه فتوکپی دارید، نیازی نیست بیش از اندازه به فکر قابلیت های متفاوت و پیچیده در دستگاه باشید و می توانید با قیمتی مناسب محصول مورد نظر خود را بیابید. اما چنانچه برای مصارف اداری یا شرکتی به دستگاه نیاز دارید، با توجه به حجم کاری بالا، بهتر است دستگاه از کیفیت و سرعت بالایی برخوردار باشد. بنابراین باید از مشخصات فنی دستگاه آگاهی لازم را داشته باشید.

توان کار ماهانه دستگاه

حداکثر چاپ ماهیانه دستگاه معرف نهایت قدرت دستگاه است. بنابراین برای انجام کار متوالی و سنگین باید از حداکثر چاپ ماهیانه دستگاه مطلع باشید. باید بدانید دستگاه قابلیت چاپ دورو را دارد یا خیر. زیرا در صورت نداشتن این قابلیت، باید اول به ترتیب صفحات فرد را پرینت بگیرید سپس آنها را پشت و رو کنید و صفحات زوج را کپی کنید.

حافظه دستگاه فتوکپی

از دیگر ویژگی‌ های مهم دستگاه می‌توان به حافظه آن اشاره داشت. برای مواقعی که چند کاربر به طور همزمان در خواست پرینت دارند، دستگاه به حافظه نیاز دارد تا بتوانند یکی یکی برگه‌ های درخواست شده را پرینت بگیرد. همچنین زمانیکه برگه داخل دستگاه نیست باید دستوری که ارسال شده است تا زمانیکه برگه داخل دستگاه قرار بگیرد درون حافظه نگهداری شود.

فیدر

تغذیه کننده اتوماتیک کاغذ یا فیدر از دیگر ویژگی ‌های دستگاه های فتوکپی است که بسیار اهمیت دارد. اگر دستگاه فیدر نداشته باشد برای کپی باید برگه‌ها را یکی یکی داخل دستگاه قرار دهید. اما فیدر باعث نگهداری برگه‌ها به صورت دسته‌ای خواهد شد. لازم به ذکر است که موقع کپی کردن دستگاه فقط کاغذ سفید را ‌برمی‌دارد.

خرید از یک فروشگاه معتبر

اگر می خواهید دستگاهی خریداری کنید که هم از قیمت مناسبی برخوردار باشد و هم امکانات متنوعی را در اختیار شما قرار دهد، باید خرید خود را از یک فروشگاه معتبر به انجام برسانید. فروشگاه ایران کپی کیفیت و قیمت تمامی محصولات خود را به خریداران تضمین می کند.

جهت کسب اطلاعات کافی در مورد دستگاه فتوکپی ارزان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.