عملکرد فتوکپی زیراکس رومیزی

دستگاه فتوکپی زیراکس رومیزی در زمانهای قدیم جزو اولین دستگاهای است. که وارد ایران شد و در نتیجه اغلب به اشتباه کپی ویا فتوکپی پشت رو  را زیراکس می نامند. این در حالیست که زیراکس یک برند می باشد. زیراکس یکی از نام های آشنا و مطرح در زمینه ارائه فتوکپی در دنیا می باشد. که قدمت بالای برخورداری می باشد. شرکت xrox محصولات با کیفیتی را به بازار چاپ عرضه نموده.

زیراکس رومیزی مراحل کارش به این صورت است. که ابتدا درام را باردار می ‌کنند. به این صورت که در تاریکی به سطح درام بار مثبت می‌ دهند. سپس در مرحله بعد با استفاده از این بار مثبت ایجاد شده بر روی درام تصویر ایجاد می‌ کنند.

در زیراکس رومیزی می ‌توان گفت کار به این صورت است. که صفحه‌ ای که می ‌خواهد تکثیر شود را با تابش نور روشن می ‌کنند. نور از این صفحه پس از عبور از عدسی یا لنز بر روی درام بازتابیده خواهد شد. قسمت ‌هایی از سطح درام که با استفاده از نور روشن شده است رسانا می‌شود؛ به طوری که بار مثبت درام خنثی ‌شود. اما قسمت‌ هایی که نور ندیده‌ اند باردار باقی خواهند ماند. بنابراین تصویری غیر قابل مشاهده از صفحه مورد نظر روی سطح درام به صورت توزیعی از بار مثبت به وجود می ‌آید.

زیراکس رومیزی : در مرحله بعد تونر را به دلیل اینکه بار منفی دارد بر روی سطح درام می ‌پاشند. بنابراین تونر به دلیل وجود بار منفی فقط به نقاطی که بار مثبت دارند می ‌چسبد. بنابراین تصویر در این مرحله قابل رویت می‌ شود.

تصویری که در این مرحله ایجاد شده است را از درام بر روی کاغذ منتقل می‌ کنند. به این صورت که کاغذ خام را باردار مثبت می‌ کنند و کاغذ را دور درام قرار می‌دهند، سپس تونر به دلیل بار منفی که دارد از سطح درام به سطح کاغذ منتقل می‌ شود. بدین ترتیب تصویر بر روی کاغذ به وجود می‌ آید.

هیچ محصولی یافت نشد.