نمایش یک نتیجه

فتوکپی کانون رومیزی

کانون رومیزی: فتوکپی ها در دو نوع در بازار موجود می باشند , دستگاههای کپی کنسول و دستگاههای کپی رومیزی که انتخاب آنها کاملاً به کاربرد و استفاده شما بستگی دارد . دستگاه های رومیزی کاست های کاغذ کمتری دارند و همانطور که از نامشان مشخص است روی میز قرار می گیرند. در مقابل دستگاههای کنسول دارای میز چند کاست کاغذ و کاست دستی هستند .

کانون رومیزی مناسب برای استفاده خانگی و ادارجات و دفاتر فنی با حجم کاری کم می باشد. سایز کاغذ مورد استفاده این دستگاه A4  است. بنابراین اگر می خواهید کاغذهایی با ابعاد بزرگ چاپ کنید، دستگاه کپی رومیزی  انتخاب مناسبی نیست و باید سراغ مدل های ایستاده بروید.

برخی از این دستگاههای کانون رومیزی تک کاره و برخی از آنها هم چندکاره هستند. یعنی می توانند بعنوان پرینتر، اسکنر و فتوکپی در یک دستگاه کار کنند. در بعضی دستگاههای کانون رومیزی فکس هم وجود دارد و بعنوان دستگاه چهار کاره مورد استفاده قرار می گیرند. این امر منجر به کاهش هزینه ها برای کاربران می شود.

دستگاههای چندکاره در مقایسه با دستگاههای فتوکپی سرعت بیشتری دارند. ولی توان ماهانه دستگاههای فتوکپی بسیار بیشتر می باشد. به عبارتی ممکن است که شما در چند دقیقه تعداد بیشتری پرینت یا کپی با یک دستگاه چندکاره لیزری بگیرید. ولی دستگاه فتوکپی ساعات متوالی طولانی تری در روز کار می کند. به علاوه این که تونر های با حجم بسیار بالا و با قیمت مناسب تر مصرف میکنند. و هزینه چاپ بسیار پایین تری دارند .

فتوکپی کانون رومیزی هم می تواند به صورت  تک رنگ باشد و هم در مدل های رنگی عرضه شود. در مدل های تک رنگ تنها می توان کپی و پرینت را به صورت سیاه و سفید گرفت در حالی که دستگاه کپی رنگی، امکان چاپ متون و تصاویر را به صورت رنگی را نیز فراهم می کند.