کپی رنگی

فتوکپی رنگی

کپی رنگی

کپی رنگی دستگاهی است که به راحتی می‌ توان به وسیله آن متون، تصاویر و نوشته ‌های مختلف را چاپ و تکثیر نمود. بهتر است بدانید. که فن آوری رنگ برای نخستین بار در سال ۱۳۶۰ به دستگاه‌های فتوکپی ساده اضافه و باعث یک تحول بزرگی در زمینه فتوکپی شد.

در واقع افزودن رنگ به اسناد چاپ شده به نوعی باعث جان بخشیدن به ارتباطات خارجی و داخلی می‌ شود. استفاده از این دستگاه بهترین روش برای جلب توجه ببینده‌ها و مشتریان به شمار می‌آید. این دستگاه رنگ را به زندگی و فضای کاری شما هدیه می ‌دهد. و باعث افزایش جذابیت های بصری در کارهای چاپی می شود.

انواع فتوکپی رنگی

لازم به ذکر است که دستگاه های کپی رنگی از نظر تکنولوژی چاپ به دو دسته تقسیم می‌شوند. دستگاه های کپی رنگی جوهر افشان و دستگاه های کپی لیزری.

دستگاه‌های کپی رنگی جوهر افشان

این نوع فتوکپی رنگی مخصوص چاپ تصاویر می باشد و دارای سه رنگ اصلی زرد، آبی و قرمز است. لازم به ذکر است که همراه این رنگ ها یک کارتریج رنگ مشکی نیز وجود دارد. این نوع چاپگرها قطره های ریز جوهر را به وسیله منافذ ریزی که در هد وجود دارد بر روی یک صفحه کاغذ چاپ می‌ کنند. همچنین سرعت چاپ این نوع دستگاه برای چاپ متون در هر دقیقه بین ۲ تا ۶ صفحه می ‌‌باشد. از طرفی این دستگاه برای چاپ تصاویر نیز دارای سرعت چاپ ۲ تا ۳ صفحه در هر دقیقه است.

دستگاه‌های کپی رنگی لیزری

این دستگاه یکی از بهترین و کارآمدترین دستگاه ها برای چاپ عکس‌ ها و تصاویر گرافیکی محسوب می‌شود. این دستگاه از نور یا لیزر برای چاپ عکس با کیفیت بالا و تصاویر گرافیکی استفاده می‌کند.
از خصوصیت های بارز این فتوکپی رنگی می توان به این اشاره داشت که به جای جوهر از تونر برای چاپ استفاده می‌ کند. همچنین این دستگاه دارای قدرت مناسبی برای چاپ با کیفیت متن های ریز می‌ باشد. همچنین دستگاه فتوکپی لیزری قادر است ۱ تا ۳ صفحه عکس را در مدت زمان یک دقیقه چاپ نماید. سرعت چاپ متن نیز بین ۶ تا ۸ صفحه در دقیقه است.

مزایای استفاده از دستگاه رنگی

استفاده از این دستگاه دارای مزایای بسیار زیادی می ‌باشد.

افزایش راندمان

با استفاده از این کپی رنگی به راحتی می ‌توانید. کار های خود را با جلوه بیشتری به مشتریان نشان دهید. زمانی که شما از رنگ استفاده می‌کنید. بدون شک قادر خواهید بود میزان بهره وری را به طور چشمگیری افزایش دهید و از آن نهایت استفاده را داشته باشید. چه برای کار های اداری و چه برای مصارف آموزشی، چاپ رنگی می تواند. راندمان را افزایش داده و مخاطب را روی موضوع مورد نظر متمرکز کند.

چاپ حرفه ای

فتوکپی رنگی باعث می‌شود که نمودارها و اسناد شما ظاهری حرفه ای و فوق العاده را داشته باشند. همچنین با استفاده از رنگ ها به راحتی و در کمترین زمان می‌توانید توجه افراد در ملاقات‌ها را به بهترین نحو به خود جلب کنید. در واقع با استفاده از این دستگاه به نوشته‌ها و متون بی جان و سیاه و سفید خود جلوه‌ی خاصی را می‌بخشید.

جهت کسب اطلاعات کافی در مورد دستگاه فتوکپی رنگی کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.