تعمیر دستگاه ریسوگراف

تعمیر ریسوگراف

تعمیر دستگاه ریسوگراف

آیا میخواهید تعمیر دستگاه ریسوگراف و کلیه فنون چاپ ریسو و روش نگه داری و سرویس دستگاه ریسوگراف را یادبگیرید؟
نگران نباشید. ما به شما آموزش کار با دستگاه ریسوگراف را به صورت کاملا حرفه ای و کار آمد میدهیم. و شما پس از فراگیری این دوره میتوانید. انواع فرم های چاپی اعم از تراکت یک رو و دورو، سربرگ و… را فراگیرید. و همچنین با روش های نگه داری و سرویس و کد مخفی دستگاه ریسوگراف آشنا شوید.

دستگاه ریسوگراف

دستگاه ریسوگراف مخصوص چاپ و تکثیر با سرعت بالا، برای اولین بار توسط شرکت ریسو ژاپن به بازار دنیا عرضه شد. تکنیک چاپ در این دستگاهها، به نام تکنیک ریسوگرافی شناخته شده است، که از طریق ایجاد متن یا تصویر بر روی استنسیل (مستر) صورت می گیرد. کامتک به عنوان اولین مرکز آموزشی تعمیرات ریسو در ایران توانسته گامی مفید برای بهبود کارایی کارآموزان عزیز در زمینه آموزش تعمیرات ماشین های اداری داشته باشد.

آشنایی با دستگاه ریسوگراف

شناخت مدل های مختلف ریسو در بازار ایران (آشنایی با دستگاههای آکبند و استوک باز و بسته کردن صحیح مدلهای دیجیتال رومیزی و ایستاده
آموزش و شناخت قسمتهای مکانیکی دستگاه و ارتباط آنها با هم

آشنایی با قسمت های مختلف ریسو شامل: چیپست ، هات رولر ، پرس رولر ، ترمیستر ، لامپ هیتر ، ترانسفر ، کانکشن اتصال به کامپیوتر ، یونیت هیتر ، یونیت دولوپر ، تاچ پنل ، یونیت درام و ایمیج
روش تعویض و تعمیرات قسمت مرکب دستگاهآموزش تعمیرات تخصصی کدها و رفع ایرادهایی که روی پنل بوجود می آید
آموزش تعمیرات بخش تغذیه ، درایو دستگاه ، موتور اصلی ، کاست و بای پس کاغذ

آموزش عیب یابی بخش اسکنر ریسوگراف

ریسوگراف از نوعی استسیل استفاده می کند. که به آن مستر گفته می شود. مستر در دستگاهای ریسوگراف به روش دیجیتال با استفاده از اسکنر تعبیه شده بر روی دستگاه یا با انتقال اطلاعات از طریق کامپیوتر بر روی آن برای چاپ آماده میشود. سپس با قرار گرفتن مستر در مسیر چاپ مرکب از نواحی تصویر دار آن عبور میکند. و بر روی سطح چاپ شوند که عموما انواع کاغذ است منتقل می شود.
ریسوگراف در مقایسه با روشهای چاپ مثل افست می تواند. برای چاپهای پر تیراژ استفاده شود. از این حیث برتری ریسو در ارزان بودن تهیه مستر و زمان تولید آن و البته سرعت بالای چاپ است.

سرعت و کیفیت

در آموزش ریسو گراف سرعت چاپ این دستگاه میتواند به ۱۳۰ صفحه در دقیقه برسد. البته در مورد رقابت در کیفیت باید گفت که این مساله ای مطلق نیست اما کیفیت ریسوگراف قابل قبول و متوسط به بالا است. با استفاده از ریسو میشود. به صورت تک رنگ چاپ داشت.
در چاپ با ریسو اگر شما بالای بیست نسخه از یک نمونه چاپی را تکثیر کنید. قیمت تمام شده آن پایین تر از قیمت تمام شده چاپ با دیگر انواع دستگاههای تکثیر خواهد بود.

مقایسه دستگاه فتوکپی و ریسوگراف

سرعت فوق العاده بالا، در حد سرعت ماشینهای چاپ (۱۰۸۰۰ برگ در ساعت)
کیفیت بالای چاپ به دلیل وجود اسکنر و فرآیند آموزش ریسو گراف استنسیل سازی، هیچ تغییر کیفیتی بین اولین کپی تا تیراژ ۱۰۰۰۰ نسخه به وجود نخواهد آمد.مرکب
هزینه بسیار اندک مواد مصرفی و کاهش قیمت تمام شده هر برگ به نسبت افزایش تیراژ.
آموزش ریسو گراف امکان چاپ بر روی انواع کاغذ و مقوا بدون محدودیت در ابعاد و وزن کاغذ.

امکان برقراری ارتباط با کامپیوتر و شبکه های کامپیوتری و چاپ مستقیم از طریق کامپیوتر در کمترین زمان.
امکان چاپ در رنگهای مختلف (با استفاده از درام های رنگی)
هزینه اندک برق مصرفی.
امکان ویرایش، ایجاد ترام، حذف یا تغییر قسمتهایی دلخواه از نمونه اصلی.
عدم نیاز به گرم یا خنک شدن دستگاه. دستگاههای ریسوگراف به دلیل نداشتن سیستم حرارتی، می توانند ساعتهای متوالی مورد استفاده قرار گیرند.

حر ف آخر

در پایان باید گفت. که در حقیقت آموزش ریسو گراف دستگاههای ما بین دستگاهای کپی و دستگاه های چاپ افست قرار میگیرند. به نحوی که این دستگاه ها قادرند. کارهای چاپی را که برای دستگاههای کپی عادی زیاد و برای دستگاههای افست کم هستند. را چاپ کنند.
با ریسوگراف میتوان انواع کارهای چاپ اعم از تراکت، سربرگ، پاکت نامه، فاکتور و… را با کیفیت قابل قبول چاپ کرد.

جهت کسب اطلاعات کافی در مورد آموزش و تعمیر دستگاه ریسوگراف کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.