دستگاه استوک 

دستگاه فتوکپی استوک

دستگاه استوک

 

مهم ترین عامل برای انتخاب یک دستگاه استوک تفاوت قیمت بین یک دستگاه استوک و دستگاه آکبند است. این تفاوت در مینیمم ترین حالت از چند برابر شروع می شود. و گاه به دهها برابر می رسد. یک دستگاه استوک به قیمت واقعی ۲ میلیون تومان احتمالا قیمت آکبند آن ۶میلیون تومان به بالاست. و گاه به ۲۰ میلیون هم می رسد .

علت ارزان بودن دستگاه فتوکپی استوک

 

در اروپا و کشورهای پیشرفته قانون اسقاط برای ماشینهای اداری ۵ سال است.

بعد از مدت ۵ سال

بعد این مدت هم شرکتهای سازنده از ارائه خدمات به این دستگاههای تاریخ گذشته منع شده اند. و هم سود آنها در این است. چون موجب میشود. فروش دستگاههای جدید آنها زیاد شود. چیزی شبیه و خیلی مدرنتر از قانون خودروهای فرسوده در ایران. که هم باعث میشود. کارخانه های خودرو سازی بیشتر ماشین بفروشند. و هم صاحبان ماشینهای فرسوده مشتاقند با تبدیل به احسن کردن ماشین خود هم صاحب یک خودرو نو شوند. و هم وامی بابت آن دریافت دارند. در اروپا چنین وضعیتی خیلی به روزتر و کاملتر است.

قبل از اتمام دوره ۵ ساله

قبل از اتمام دوره ۵ ساله یعنی دو یا سه سال بعد … هم از آنها نسبت به استفاده فعلی آنها از محصولات آن شرکت تشکر و قدردانی می کند و به این خاطر تخفیف مخصوصی به آنهابرای یک خرید تازه در نظر می گیرد و هم پیشنهاد تعویض دستگاه آنها با یک محصول جدید آن شرکت را می دهد اختلاف قیمت دستگاه کهنه با نو را هم بصورت اقساطی از خریدار می گیرد با اینکار این شرکت معتبر علاوه بر فروش محصولات جدید خود و نوعی تبلیغ در ارائه خدمات خاص برای مشتریان دائم خود مقدار قابل توجهی یارانه از دولت هم دریافت میکند …

اجاره کردن دستگاه

در کنار این کوتاه بودن مدت اقساط خریداران را به این نتیجه می رساند. که به جای خرید یک دستگاه آنرا برای مدت معینی اجاره کنند. چنین تقاضایی خیلی زود شرکتهای مختلف جانبی بوجود آورد. که کار آنها اجاره دادن انواع دستگاههای اداری به متقاضیان و از طرفی معامله با شرکتهای سازنده برای عودت دستگاههای جمع آوری شده بود. این شرکتها در حقیقت نوعی رقابت متوازن با شرکتهای سازنده دارند. که هر دو طرف از این رقابت راضی هستند. چراکه هم کار شرکتهای سازنده راحتتر می شد. و هم شرکتهای جانبی از دوطرف سود میکردند. اول دستگاهها را به اجاره میدهند. دوم دستگاههای عودتی را به شرکتهای سازنده می فروشند و از تسهیلات ویژه آنها استفاده می کنند.

علت تمیز بودن دستگاههای استوک اروپا

 

1 – بروکراسی اداری در این کشورها وجود ندارد.

۲- دانشجوها بدنبال کپی کردن جزوات اساتید نیستند. بدلیل نظام خاص آموزش عالی.

۳ – تعمیرات و نگهداری این دستگاهها بطور منظم و با اسلوب صحیح توسط همان شرکتهای سازنده آنها صورت میگیرند.

در حقیقت بهنگام خرید یک دستگاه کپی هزینه خدمات و نگهداری آن دستگاه را هم خریده اید. ( به استثنای تونر ومواد مصرفی ) هر قطعه ای عمر تعریف شده خود را دارد. مطابق جدول تعریفی تکنسینهای فنی شرکت منتظر خرابی دستگاهها نمی مانند. هر قطعه ای را بهنگام یا قبل از به پایان رسیدن عمر آن عوض میکنند.
این دستگاهها پس از جمع آوری دوباره مورد بازبینی قرار میگیرد. اکثر قطعات معیوب آن عوض می شود. با یک سری مواد مصرفی نو (درام – تونر) آماده فروش به سایر کشورها بعنوان یک دستگاه فتوکپی استوک اروپا می گردد .

دستگاه فتوکپی استوک بازسای شده

 

در کشوری که یک دستگاه از رده خارج گردید فروش مواد مصرفی و قطعات آن نیز قطع می شود تا دارندگان این دستگاهها بیشتر وادار و ترغیب به تعویض دستگاه خود با یک دستگاه آکبند گردند از طرفی در شرکت ارائه دهنده مقدار زیادی قطعات و مواد مصرفی موجود است که نمی خواهد آنها را در بازار داخلی ارائه کند پس بهترین راه این است که آنها را در دستگاههای دست دوم جایگزین کرده ومصرف کند تا دستگاه فتوکپی استوک آنها نیز هم وضعیت تمیزتری داشته و سریعتر و راحتتر مشتریان خارجی را جلب کنند…
مجموعه فرآیند بالا موجب می شود یک دستگاه فتوکپی استوک با کارآیی مورد قبول و راضی کننده با قیمت بسیار مناسب در اختیار ما قرار گیرد.

 

معایب دستگاه فتوکپی استوک چیست؟

 

اولا

بازار دستگاههای فتوکپی استوک چنان گرم است که گاه (اغلب توسط دلالان ترکیه ای یا اماراتی ) بدون اتمام فرآیند ذکر شده بالایی خریداری میگردد یعنی این دلالان با مراجعه مستقیم خود به بانکها و ادارات… و فروشندگان رده ۳ در کشورهای پیشرفته اقدام به خرید دستگاه دست دوم به قیمت بسیار ارزان کرده و آنها را بعنوان دستگاه فتوکپی استوک می فروشند … چنین دستگاهی بطور طبیعی موجبات نارضایتی مصرف کنندگان خواهد شد.

دوما

گاه بعلت عدم آگاهی خریداران یک دستگاه فتوکپی کار کرده در ایران که بسیار از آن کار کشیده شده است. با نام فتوکپی استوک اروپا به خریداران عرضه می شود طبیعی است که در چنین حالتی خریدار آن متضرر و کاملاٌ ناراضی خواهند بود…
پس عیب اصلی یک دستگاه فتوکپی استوک تشخیص یک دستگاه فتوکپی استوک با یک دستگاه فتوکپی کار کرده و حتی اوراق است…

دستگاه فتوکپی استوک اروپا 

این دستگاهها با برق ۲۲۰ ولت کار می کنند و مشکل خاصی برای استفاده آن در صورت موجود بودن قطعات و مواد مصرفی و تامین بودن آنها نیست .

دستگاه فتوکپی استوک آمریکایی یا ژاپنی 

این دستگاهها با برق ۱۱۰ ولت کار می کنند. و چون سیستم دستگاهها بگونه ای است. که بعضی قسمتهای آن با برق مستقیم شهری کار میکنند پس باید از یک تبدیل برق ۲۲۰ به ۱۱۰ استفاده شود مشکل اساسی وقتی پیش می آید که این سیستمها دچار ایراد شوند در این صورت پیداکردن این قطعات که با برق مستقیم ۱۱۰ ولتی کار میکنند سخت خواهد بود مثلاٌ یک لامپ اسکنر یا هیتر ۱۱۰ ولتی در ایران به سختی پیدا می شود.

تشخیص دستگاه فتوکپی ۱۱۰ ولتی با دستگاه ۲۲۰ ولتی

برای تشخیص یک دستگاه فتوکپی ۱۱۰ ولتی با ۲۲۰ ولتی به کار کردن آن با برق ۲۲۰ ولت نباید اعتماد کرد. چرا که امکان دارد. ترانس تبدیل داخل دستگاه کار گذاشته شود. بلکه باید مشخصات برق مصرفی را در روی برچسب سریال نامبر مورد بررسی قرار داد.

 

راههای تشخیص فتوکپی استوک اروپابا ایران کارکرد

برای اینکار چند پیشنهاد بسیار مفید است:

دستگاههای تازه استوک شده

دستگاههای تازه استوک شده در قسمت مشاوره خرید هر دستگاه زیر جدول اطلاعات دستگاهها آورده شده است . در حقیقت با خرید یک دستگاه تازه استوک شده این مهلت را از دلالان درجه دو برای ارائه آن به شما میگیرید دستگاههای فتوکپی تازه استوک شده همیشه توسط شرکتهای بزرگ سازنده آن خریداری می شود و در حقیقت درجه دوم آن فعلا در بازار کشورهای اروپایی هم موجود نیست تا دلالان اقدام به خرید آن کرده باشندو چون تازه وارد بازار ایران می شوند کار کرده آن نیز در ایران کم است پس احتمال اینکه کار کرده ایران باشد نیز کم است …

 

از همکار نخرید

هرگز از یک همکار یا همصنف خود دستگاه فتوکپی دست دوم نخرید. اگرچه ظاهرا بسیار تمیز باشد. و فروشنده آن دهها تعریف و دلیل برای فروش آن به شما آورده باشد. عادت بدی که بعضی از صاحبان دستگاهها دارند این است. که با تبحر و تجربه ای که دارند. اقدام به خرید یک دستگاه فتوکپی استوک واقعی میکنند. و از آن آنقدر کار میکشند. که چندین برابر خرید خود سود میکنند. و بعد که دستگاه از نفس افتاد آنرا به بهانه هایی مانند یک دستگاه اضافی دارم … یا می خواهم فتوکپی کردن یا چاپ کردن را کنار بگذارم. یا مال یه نفره که اصلا باهاش کار نکرده. و نظایر این. دستگاه فتوکپی خود را به کاربران ناشی و ناوارد می فروشند. و دوباره و چند باره این عمل را تکرار میکنند . پس توصیه اکید و دوستانه ما … هرگز از یک همکار حتی به قیمت ناچیز و زیر بازار دستگاه خریداری نکنید.

خرید فتوکپی استوک از شرکت معتبر

یک شرکت معتبر حتما از فروش یک دستگاه فتوکپی بسیار کار کرده و معیوب خودداری خواهد کرد. چرا که تا حدودی فکر آتیه خود و دیدگاهی که بعداٌ شما نسبت به او خواهید داشت را میکند. حتماٌ نمیخواهد یک مشتری خوب را از دست دهد. او می داند که شما یک خریدار واقعی هستید. و هر چند سال یا زودتر برای توسعه کارتان یک یا چند دستگاه فتوکپی خواهید خرید. همینطور می خواهد شما آنقدر راضی باشید. که خدمات و مواد مصرفی خود را هم توسط او تهیه کنید .

جهت کسب اطلاعات کافی در مورد دستگاه فتوکپی و چاپ کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.