فتوکپی رنگی

کونیکا مینولتا c652

فتوکپی رنگی

فتوکپی رنگی یکی از مهم ترین دستگاه های چاپ در ادارات، دفاتر مهندسی، مراکز چاپ و نشر و غیره است. که برای چاپ اسناد و فایل های مختلف به صورت رنگی و با وضوح و کیفیت قابل قبول مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از دستگاه های چاپ می تواند. با توجه به نوع و کیفیت چاپ رنگ های موجود در تصاویر را به خوبی و به صورت زنده به نمایش بگذارد.

دستگاه فتوکپی رنگی

دستگاه فتوکپی رنگی در مقایسه با فتوکپی سیاه و سفید کاربردهای بسیار بیشتری دارد. در کپی های سیاه و سفید شما تمامی تصاویر را بدون رنگ های اصلی و واقعی دیده که این مساله باعث می شود. نتوانید واقعیت و کیفیت تصویر را به خوبی لمس کنید.

دستگاه کپی رنگی به خصوص برای چاپ تصاویر، نقشه ها و نمودارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در دفاتر فنی و مهندسی شما نیاز دارید. برای چاپ نقشه های مختلف از رنگ برای نشان دادن تغییر سطح یا ارتفاع و یا نشان دادن علائم ویژه استفاده کنید. در آتلیه ها شما برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا نیاز به دستگاه فتوکپی رنگی دارید، تا تصاویر حرفه ای خود را به صورت زنده و طبیعی چاپ کنید.

همچنین در بسیاری از نمودارها، تصاویر علمی و آزمایشگاهی شما باید از رنگ های مختلف برای نشان دادن فاکتورها و عوامل موثر در نتایج نیاز دارید. که کپی رنگی می تواند انتخاب مناسبی برای شما به شمار رود. کپی رنگی برای چاپ متون نیز انرژی مثبتی در خواننده ایجاد کرده و حس خوبی به او منتقل می کند.

خرید دستگاه

خرید دستگاه فتوکپی رنگی را می توانید به صورت آنلاین و یا حضوری انجام دهید. این دستگاه ها دستگاه های وارداتی بوده و باید آن ها را از فروشگاه هایی که وارد کننده دستگاه های چاپ هستند خریداری کنید. خرید آنلاین یا حضوری در هر حالت حتما از اصل و اورجینال بودن دستگاه هنگام خرید دستگاه کپی رنگی اطمینان حاصل کنید.

فروشگاه معتبر

برای اطمینان از خرید بهتر است فروشگاهی را انتخاب کنید. که دارای دستگاه های چاپ مختلف در برندها و مدل های مختلف باشد. و از خرید از مکان هایی با تعداد محدود دستگاه خودداری کنید. فروشگاه های وارد کننده رسمی این دستگاه ها معمولا، دارای تنوع بالا در تعداد و برند هستند. و این مساله تا حدی نشان دهنده آن است. که فروشگاه وارد کننده رسمی آن ها می باشد.

نکته دوم هنگام خرید دستگاه فتوکپی رنگی آن که فروشگاهی را انتخاب کنید. که از دستگاه چاپ مورد نظر شما در انواع مختلف استوک، بازسازی شده و آکبند داشته باشد. این مساله دست شما برای خرید را باز گذاشته و شما می توانید. با توجه به بودجه خود مناسب ترین دستگاه را خریداری کنید.

گارانتی و ضمانتنامه

خرید کپی رنگی را در هر صورت استوک، بازسازی شده یا آکبند حتما همراه با گارانتی و ضمانت نامه انجام دهید. از آن جا که شما برای خرید دستگاه های چاپ معمولا هزینه های بالایی پرداخت می کنید. این مساله به شما اطمینان می دهد. که دستگاه اصل بوده و می توانید. تا سال ها از آن استفاده کنید.

بعد از انتخاب فروشگاه برای خرید دستگاه فتوکپی مورد نظرتان در ابتدا نیازهای کاری خود را سنجیده و دستگاه را متناسب با آن خریداری کنید. ویژگی های مختلفی از جمله کیفیت و سرعت چاپ، میزان حافظه، راه های ارتباطی، قابلیت های اضافی و غیره از جمله ویژگی هایی است. که قبل از خرید باید به آن ها توجه کنید.

قیمت دستگاه

قیمت دستگاه فتوکپی رنگی با توجه به نوع برند و ویژگی های کاربردی متفاوت است. قیمت این دستگاه در حالت کلی از قیمت دستگاه های رنگی سیاه و سفید بیشتر است. و شما برای سفارش دستگاه فتوکپی رنگی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

هزینه دستگاه فتوکپی رنگی به فاکتورهای مختلفی از جمله استوک، بازسازی یا آکبند بودن دستگاه بستگی دارد. همانند دیگر دستگاه های چاپ، دستگاه آکبند بالاترین قیمت و دستگاه های استوک پایین ترین قیمت را دارند.

تک کاره یا چند کاره

مساله مهم دیگر که بر قیمت دستگاه فتوکپی رنگی تاثیر می گذارد. تک کاره یا چند منظوره بودن دستگاه است. بسیاری از دستگاه های کپی علاوه بر انجام فتوکپی امکان پرینت، اسکن و فکس نیز داشته و کاربری شما را چندین برابر می کنند. بدون شک قیمت دستگاه کپی چند منظوره در مقایسه با دستگاه تک منظوره بیشتر بوده اما خرید آن در مقایسه با خرید چند دستگاه به صرفه تر است.

نوع برند

نوع برند عامل موثر دیگر بر قیمت دستگاه های چاپ است. این دستگاه ها در برندهای مختلفی در بازار موجود بوده که هر کدام قیمت خاص خود را دارند. نوع دستگاه چاپ، عامل دیگری است که بر قیمت دستگاه های چاپ تاثیر می گذارد. دستگاه های چاپ دارای دو تکنولوژی مختلف چاپ لیزری و جوهرافشان بوده که در حالت کلی نوع جوهر افشان قیمتی پایین تر از نوع لیزری دارد.

امکانات جانبی

ویژگی های کاربردی از جمله امکانات جانبی از جمله قابلیت نصب فینیشر، ذخیره خودکار ADF، لارج باکسر، ابعاد و تعداد کاغذهای مورد استفاده، تعداد راه های ارتباطی، کیفیت و سرعت چاپ، قابلیت چاپ دو طرفه، میزان حافظه از ویژگی های مهمی است. که بر قیمت این دستگاه ها تاثیر گذار می باشد.

انواع دستگاه

انواع دستگاه فتوکپی رنگی همانند دیگر دستگاه های کپی شامل دو نوع جوهر افشان و لیزری در برندهای مختلف می باشد. دستگاه های چاپ جوهر افشان رنگی بالاترین کیفیت و وضوح را برای چاپ تصاویر و عکس ها داشته و بهترین انتخاب برای آتلیه های عکاسی می باشد. یکی از معایب این دستگاه ها آن است که اگر مدتی دستگاه جوهر افشان مورد استفاده قرار نگیرد، کارتریج و جوهر آن خشک شده و باید مجددا آن را شارژ کرد.

لیزری یا جوهرافشان

دستگاه کپی لیزری نوع دیگر از دستگاه های کپی رنگی است. که برای چاپ متون و استفاده در ادارات مناسب ترین انتخاب به شمار می رود. این دستگاه کیفیت چاپ و وضوح کم تری نسبت به دستگاه های جوهر افشان داشته اما سرعت چاپ آن بالاتر است. همچنین بر خلاف دستگاه های جوهر افشان اگر این دستگاه ها ماه ها نیز مورد استفاده قرار نگیرد، نیازی به شارژ مجدد نداشته و همانند روز اول کار خواهد کرد.

رومیزی یا ایستاده

انواع دستگاه کپی رنگی با توجه به نوع کاربری نیز به دو نوع رومیزی و یا خانگی و ایستاده و اداری تقسیم بندی می شود. همانطور که از نام این انواع دستگاه فتوکپی رنگی پیداست. دستگاه های اداری در محیط های کاری و دستگاه های رومیزی در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از آن جا که دستگاه های رومیزی برای کارهای شخصی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها دارای ابعاد کوچکتر، قیمت پایین تر و ویژگی های کم تری نسبت به دستگاه های اداری دارند. اما در دستگاه های اداری سرعت و کیفیت چاپ باید متناسب با حجم کار بالا بوده و ویژگی ها و امکانات جانبی در دستگاه وجود داشته باشد.

فروش دستگاه فتوکپی رنگی

فروش دستگاه فتوکپی رنگی را می توانید. به صورت اینترنتی و یا حضوری انجام دهید. اگر شما بودجه کافی برای شروع یک کسب و کار دارید. فروش دستگاه کپی می تواند. یک کسب و کار با سود مناسب و قابل قبول برای شما به شمار رود.

زمانی که اقدام به فروش دستگاه های فتوکپی می کنید. به عنوان یک وارد کننده به دنبال انتخاب بهترین دستگاه ها با مناسب ترین قیمت و کیفیت باشید. حتما قبل از خرید از اصل و اورجینال بودن دستگاه ها اطمینان کافی حاصل کرده تا بعد از فروش دچار مشکل نشوید.

بهتر است هنگام فروش دستگاه فتوکپی رنگی انواع مختلف دستگاه ها در برندهای مختلف و در هر سه نوع آکبند، استوک و بازسازی شده را انتخاب کنید. به این صورت می توانید. تعداد مشتریان خود را تا حد ممکن افزایش دهید.

از مراکزی اقدام به خرید دستگاه های کپی کنید. که آن ها را همراه با گارانتی و ضمانت نامه به شما تحویل داده تا مطمئن شوید. دستگاه های خریداری شده سالم هستند.

دستگاه رنگی آکبند

دستگاه فتوکپی رنگی آکبند برای کسانی که در خرید خود محدودیتی در بودجه ندارند. مناسب ترین و بهترین انتخاب می باشد. همانطور که می دانید. این دستگاه ها کاملا نو وسالم هستند. و به صورت مستقیم یا با واسطه به دست شما می رسد. از آن جا که کپی رنگی استوک کار نکرده است. بیشترین طول عمر را داشته و شما می توانید. تا مدت ها از آن استفاده کنید.

این دستگاه ها در کنار داشتن بالاترین طول عمر و کیفیت بیشترین قیمت را نیز داشته و شما برای خرید آن ها باید مقدار بیشتری هزینه کنید. این دستگاه ها در برندهای مختلف موجود بوده و حتما آن ها را با شناسنامه و گارانتی خریداری کنید.

دستگاه فتوکپی بازسازی شده

دستگاه فتوکپی رنگی بازسازی شده نوع دیگری از دستگاه های رنگی است. که قیمت کم تری در مقایسه با نوع آکبند دارد. این دستگاه ها ممکن است. کار کرده و یا کار نکرده باشند. در صورت کار کرده بودن دستگاه کپی رنگی بازسازی شده، یک یا چند قطعه کار کرده و یا معیوب دستگاه جایگزین شده تا طول عمر مفید دستگاه تا حد زیادی مشابه دستگاه آکبند شود.

دستگاه فتوکپی رنگی بازسازی شده کار نکرده دستگاه هایی هستند. که بعد از عرضه اولیه به بازار به علت نقص فنی به کارخانه سازنده مرجوع شده اند. این دستگاه ها مجددا مورد بازرسی قرار گرفته تا عیب یابی شده و قطعه معیوب با نوع سالم و اصل آن تعویض شود. این دستگاه ها دارای قیمت بیشتر وکیفیت بالاتری نسبت به دستگاه های استوک می باشند.

 رنگی استوک

دستگاه فتوکپی رنگی استوک، همانند دیگر دستگاه های استوک دست دوم و کار کرده هستند. دستگاه فتوکپی رنگی دست دو می تواند. یک انتخاب بسیار مناسب برای کسانی باشند. که در کنار کیفیت بالا به دنبال خرید با قیمت مناسب نیز می باشند.

دستگاه کپی رنگی دست دوم را با دستگاه های خراب و معیوب اشتباه نگیرید! این دستگاه ها تنها چند سال در کشورهای معمولا اروپایی مورد استفاده قرار گرفته و با عرضه مدل های جدید به بازار فروخته شده اند. اما کیفیت و کارایی خود را تا بیش از ۸۰ درصد نوع آکبند حفظ کرده اند. قیمت این دستگاه ها گاهی تا نصف دستگاه آکبند کاهش پیدا می کند.

هنگام خرید کپی رنگی دست دو، حتما به سال ساخت دستگاه و تعداد سال هایی که دستگاه در کشور اولیه کار کرده است. توجه کنید. معمولا دستگاه های استوک طول کارکردی کم تر از ۵ سال دارند. بنابراین اگر دستگاه مثلا ۷ یا ۱۰ سال کار کرده است. بهتر است کمی در خرید آن دقت کنید.

دستگاه فتوکپی رنگی استوک یا کپی رنگی استوک همانند انواع دیگر شناسنامه داشته و در صورت اصل بودن همراه با گارانتی به شما فروخته می شود، بنابراین هنگام خرید به این نکته نیز توجه داشته باشید.

کپی ایران یکی از فروشگاه های اینترنتی فروش دستگاه های اداری مختلف از جمله دستگاه های چاپ در انواع، برندها و مدل های مختلف است. که می توانید با مراجعه به سایت آن دستگاه کپی خود را انتخاب کرده و به صورت تلفنی آن را سفارش دهید. تمامی دستگاه های کپی ایران اصل بوده و همراه با گارانتی به شما تحویل داده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.