فتوکپی زیراکس

زیراکس 550

فتوکپی زیراکس

فتوکپی زیراکس اولین محصول تولید شده برای عرضه به بازار توسط شرکت هالوید زیراکس به حساب می آمد. با کسب این موفقیت بزرگ شرکت هالوید زیراکس نام خود را به زیراکس تغییر داد. و برای کسب موفقیت های بیشتر تلاش می کرد. زیراکس تا کنون طیف گسترده ای از پرینتر های سیاه و سفید و رنگی، دستگاه های چند منظوره، دستگاه های کپی عکس را تولید و به بازار عرضه کرده است.

شرکت زیراکس

زیراکس یک شرکت آمریکایی و اولین تولید کننده دستگاه های کپی زیروگرافیک می باشد. Xerox در ابتدا با نام شرکت هالوید و به عنوان تولید کننده و پخش کننده کاغذ عکاسی بنا شد. با تولید دستگاه کپی زیروگرافیک، فرآیندی که در آن انجام کپی روی کاغذ ساده و بدون پوشش انجام می گرفت. شرکت هالوید نام خود را به هالوید زیراکس تغییر داد.

دستگاه فتوکپی زیراکس

دستگاه فتوکپی زیراکس انواع مختلفی دارد. از جمله دستگاه های تولید شده توسط شرکت زیراکس می توان به ماشین های واژه پرداز و چاپگر های لیزری اشاره کرد. همچنین شرکت زیراکس حق امتیاز کاغذ پاک شدنی را از آن خود کرد. به این معنی که محتوای چاپ شده روی این نوع کاغذ فقط یک روز دوام دارد. و امکان استفاده مجدد از آن را ممکن می سازد.

رزولوشن و حافظه

دستگاه های فتوکپی زیراکس رزلوشن بالایی در چاپ برگه ها دارند. همچنین قابلیت بزرگنمایی کپی را نیز دارند. بعضی از دستگاه های فتوکپی زیراکس حافظه داخلی بالایی دارند. که حتی میتوان آن ها را ارتقا داد. با داشتن این همه خصوصیات عالی دستگاه های فتوکپی زیراکس در جهان بسیار مطرح شده اند. ایران نیز یکی از کشور هایی است. که از دستگاه های فتوکپی برند زیراکس بسیار استفاده می کند.

کیفیت

کیفیت بالا و کاربردهای این دستگاه ها در معروف شدن آن ها نقش به سزایی داشته است. از جمله کارایی های دستگاه های کپی زیراکس مقاوم بودن آن هاست.

کاغذ مورد استفاده و چاپ دورو

همچنین قابلیت چاپ روی کاغذ با سایز های A4 ، A3 ، A5 با تیتراژ روزانه ۸۰۰۰ برگ آن ها را بسیار مطرح کرده است. بعضی از مدل های دستگاه فتوکپی زیراکس قابلیت چاپ دورو را دارند.

ظرفیت سینی

همچنین دارای سینی استاندارد با ظرفیت بالا می باشند. که در بعضی مدل ها می توان تعداد سینی ها را اضافه کرد. و نگران تمام شدن برگه ها در حین کار نباشید. این همه مزایا شما را وادار می کند. برای خرید دستگاه کپی حتما مارک زیراکس را مد نظر داشته باشد.

خرید دستگاه

خرید دستگاه فتوکپی زیراکس را می توان به راحتی انجام داد. با توجه به مدل های زیاد دستگاه های کپی زیراکس و کارایی های آن ها شما می توانید. خرید دستگاه فتوکپی زیراکس را جزء گزینه های خود داشته باشید. یک خرید خوب خریدی است. که کاملا آگاهانه و با اطلاعات کامل انجام شود. مخصوصا وقتی که پای دستگاه های دیجیتال و گرانقیمت در میان است.

نیازکاری

در خرید دستگاه های کپی قبل از هر چیز باید این موضوع را در نظر بگیرید. که چه کارهایی را با این دستگاه می خواهید انجام دهید. و یا اینکه آیا زمان زیادی از آن استفاده می کنید. تا بتوانید یک دستگاه کپی متناسب با کار خود را تهیه کنید. بعضی از این دستگاه ها با نصب فینیشر قابلیت دسته بندی کردن مطالب را بعد از چاپ دارند. و خود دستگاه می تواند برگه ها را مرتب و منگنه کنند.

سرعت

سرعت کپی در خرید دستگاه فتوکپی بسیار مهم است. و اینکه چقدر زمان لازم است تا دستگاه اولین برگ را کپی کند. دستگاه های فتوکپی زیراکس هم سرعت بالایی در چاپ دارند. و هم در کمترین زمان ممکن شروع به چاپ می کنند.

مطالعه در باره مشخصات محصول و توجه به کارکرد های آن تاثیر مستقیم در استفاده بهینه از دستگاه را دارد. بنابراین قبل از خرید دستگاه کپی زیراکس مشخصات فنی آن را با دقت مطالعه کرده و پس از آشنایی با مدل مورد نظر، با توجه به نیاز خود، اقدام به خرید دستگاه نمایید.

قیمت دستگاه

قیمت دستگاه فتوکپی زیراکس برای خریداران بسیار مهم است. زیرا هر کسی با توجه به بودجه خود اقدام به خرید کالایی می کند. تنوع محصولات زیراکس بسیار زیاد می باشد. بنابراین علاوه بر قیمت باید هزینه دستگاه فتوکپی زیراکس و در صورت لزوم هزینه تعمیرات دستگاه را نیز مد نظر داشته باشید. چون ممکن است دستگاه ها بعد از مدتی استفاده خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند.

آپشنهای اختیاری

قیمت دستگاه با توجه به آپشن های دستگاه متغیر می باشد. دستگاه هایی که حافظه داخلی دارند و یا می توانند مستقیما به شبکه اینترنت متصل شوند. قیمت بالاتری دارند. این دستگاه ها بیشتر در دانشگاه ها استفاده میشود. و دیگر نیازی به نگه داشتن یک نسخه از جزوه های چاپ شده در انتشارات دانشگاه نمی باشد. زیرا آن را در هارد دیسک دستگاه فتوکپی ذخیره می کنید. این کاربرد بسیار مورد توجه است. و اکثر دستگاه های فتوکپی زیراکس این مشخصه را دارند.

اندازه و ابعاد

قیمت دستگاه کپی زیراکس مانند سایر برند های موجود در بازار متفاوت می باشند. سایز های کوچکتر که بیشتر مصارف خانگی دارند. قطعا ارزانتر و سایز های بزرگ که برای چاپ خانه ها و دانشگاه ها استفاده میشود گران تر هستند. در کل دستگاه ها با توجه به کاربرد و تکنولوژی های به کار رفته در آن ها قیمت گذاری می شوند.

انواع دستگاه فتوکپی زیراکس

انواع دستگاه فتوکپی زیراکس نیز مانند سایر برند های موجود در بازار بسیار زیاد می باشد. در ادامه چند نوع از دستگاه های کپی زیراکس را نام می بریم.

آنالوگ

یکی از دستگاه های کپی زیراکس آنالوگ می باشد. که یکی از قدیمی ترین دستگاه های کپی به شمار می رود. دستگاه های دیجیتال یک نوع دیگر هستند. این دستگاه ها نسبت به مدل های آنالوگ پیشرفته تر بوده و کندی و مشکلات آنها را ندارند و اکثرا چند کارکرد دارند.

تک رنگ

دستگاه کپی مونو (تک رنگ)، تنها از یک رنگ سیاه استفاده می کند. و بیشتر برای مصارف دفتری کاربرد دارد. دستگاه کپی رنگی یک نوع دیگر می باشد. و همانطور که از اسمش پیداست کپی رنگی تولید می کنند. این دستگاه ها همچنین قادر به ایجاد کپی سیاه و سفید نیز می باشند.

همچنین دستگاه فتوکپی جوهر افشان، دستگاه فتوکپی لیزری، دستگاه فتوکپی سوزنی مدل های مختلف دستگاه چاپ می باشند.

چند منظوره

دستگاه های کپی چند منظوره نیز در بازار موجود هستند. این دستگاه ها علاوه برکپی کار اسکن، چاپ، فکس را نیز انجام می دهند. اگر بخواهیم از جنبه دیگر انواع دستگاه کپی زیراکس را مورد بررسی قرار دهیم از نظر سایز و کارایی آن ها می باشد.

رومیزی و ایستاده

بعضی از این دستگاه ها کوچک و رومیزی می باشند. و فضای کمی را اشغال می کنند و برای مصارف خانگی و مدارس کوچک کاربرد دارند. بعضی دیگر در سایز بزرگ و ایستاده می باشند. که باید فضای کافی برای آن ها در نظر بگیرید.

رزولوشن

در بعضی کارها نیاز به دستگاه فتوکپی داریم که بتواند با رزلوشن بالا از روی صفحه مورد نظر چاپ کند در چنین حالتی به یک دستگاه فتوکپی بسیار پیشرفته نیاز داریم. می توانید در بین مدل های دستگاه کپی زیراکس چنین دستگاهی پیدا کنید.

فروش دستگاه

فروش دستگاه فتوکپی زیراکس هم آسان و هم سخت می باشد. آسان از آن جهت که زیراکس یک برند شناخته شده می باشد و خریداران دستگاه کپی حتما این مارک را در نظر می گیرند. سخت از آن جهت که فروش دسگاه کپی زیراکس به تنهایی کافی نیست زیرا فروشگاه باید بتواند تمامی لوازم دستگاه را که بعدا مورد نیاز است تامین کند تا خریداران دچار مشکل نشوند. وسایلی نظیر جوهر، تونر، کارتریج، سینی کاغذ و…

شرکت کپی ایران یکی از شرکت های معتبر در زمینه فروش دستگاه کپی زیراکس می باشد. علاوه بر مدل های متعدد برند زیراکس شما می توانید تمامی وسایل جانبی لازم دستگاه را از این شرکت تهیه کنید. به علاوه در صورت تمایل آپشن های اضافی همچون سورتر، فینیشر، استند، سینی اضافه و کیت فکس را می توانید به همراه دستگاه تهیه کرده و از یک فروشگاه کامل نهایت استفاده را ببرید.

دستگاه فتوکپی زیراکس آکبند

دستگاه فتوکپی زیراکس آکبند همانطور که از اسمش پیداست کاملا نو و استفاده نشده می باشد و مستقیما از شرکت سازنده وارد کشور شده است. قطعا دستگاه های آکبند کیفیت بالاتری نسبت به دستگاه های کارکرده دارند بنابراین قیمت بالاتری نیز دارندو این کاملا منطقی می باشد. شما می توانید دستگاه فتوکپی زیراکس آکبند را از شرکت کپی ایران به راحتی خریداری کنید. این شرکت دارای خدمات ویژه ای برای دستگاه های کپی زیراکس می باشد.

دستگاه زیراکس بازسازی شده

دستگاه فتوکپی زیراکس بازسازی شده دستگاه هایی هستند که توسط یک شرکت خریداری شده اند و وقتی مورد استفاده قرار می گیرند دچار مشکل هستند و قطعه ای از آن خراب است و کار نمی کند. بنابراین خریدار آن را به کارخانه عودت می دهد و در آنجا قطعه های خراب بازسازی و یا با یک قطعه نو جایگزین میشوند.

در این صورت این دستگاه ها قیمت مناسب تری نسبت به دستگاه های آکبند دارند و برای کسانی که بودجه خرید دستگاه های آکبند را ندارند گزینه مناسبی می باشد. شرکت کپی ایران علاوه بر دستگاه های آکبند دستگاه های بازسازی شده نیز برای فروش دارد.

دستگاه زیراکس استوک

دستگاه فتوکپی زیراکس استوک به دستگاهی گفته می شود که آکبند نیست اما چندان کارکرده نیز نمی باشد. بسیاری فروشگاهها در اروپا و آمریکا یک سیاست برای جلب مشتری دارند. به این صورت که خریدار جنسی را که خریده با دلیل یا بدون دلیل پس از ۳۰ روز می تواند به فروشگاه پس دهد. این کالاها دیگر وارد فروشگاه نمی شوند و به انبار فرستاده می شوند تا بر حسب استفاده ای که از آنها شده درجه بندی شوند.

دستگاه فتوکپی زیراکس دست دوم نیز جز همین کالاها می باشد. ممکن است شما یک دستگاه کپی زیراکس دست دوم خریداری کنید که هیچ استفاده ای از آن نشده است، یا اینکه یک دستگاه فتوکپی زیراکس دست دو خریداری کنید که مدت زمان کمی مورد استفاده قرار گرفته است.

خرید دستگاه کپی زیراکس دست دوم قطعا به صرفه تر از آکبند آن می باشد. اگر به فرض یک کپی زیراکس استوک ۲ میلیون قیمت داشته باشد قطع یقین قیمت آکبند آن ۶ میلیون و یا شاید بیشتر هم باشد. بنابراین خرید دستگاه کپی استوک بسیار با صرفه تر آکبند آن می باشد. در ضمن از نظر کیفیت نیز با متفاوت نمی باشند. شرکت کپی ایران انواع دستگاه های کپی زیراکس استوک و دست دوم را با درجه بندی میزان استفاده برای فروش به خریداران عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.