فتوکپی متوسط

فتوکپی متوسط

فتوکپی متوسط

فتوکپی متوسط به آن دسته از دستگاه های فتوکپی گفته می شود. که دارای ابعاد و وزن متوسط بوده و شما می توانید. در میان انواع ایستاده و یا رومیزی، جوهر افشان یا لیزری، چند منظوره و یا تک کاربرده به صورت استوک، بازسازی شده و یا آکبند خریداری کنید. در این بخش شما را به طور کامل با دستگاه کپی متوسط آشنا می کنیم.

دستگاه فتوکپی متوسط

دستگاه فتوکپی متوسط از جمله دستگاه های کپی است. که در ادارات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه های چاپ وزن و ابعا د متوسطی داشته و شما می توانید به راحتی آن ها را در گوشه ای از اتاق کار خود و یا حتی روی میز کار خود قرار دهید. دستگاه کپی متوسط همانند دیگر دستگاه های کپی در برندها و مدل های مختلف موجود بوده و شما می توانید. مناسب ترین دستگاه را برای خود انتخاب کنید.

سایز

دستگاه فتوکپی متوسط از نظر کارایی تفاوتی با دستگاه های بزرگ تر ندارد. و اختلاف تنها بر سر سایز دستگاه می باشد. بسیاری از مدل های این نوع از دستگاه های چاپ موجود بوده که کارایی در حد ایده آل و حرفه ای دارند.

دستگاه های کپی متوسط دارای ویژگی های مختلفی همانند دیگر دستگاه های چاپ هستند. که باید قبل از انتخاب و خرید با آن ها آشنا شده و آن ها را در نظر داشته باشید. دو فاکتور بسیار مهم در دستگاه های چاپ سرعت و کیفیت چاپ می باشد.

سرعت چاپ

سرعت چاپ تعداد برگه هایی است. که دستگاه در هر دقیقه می تواند چاپ کند. و کیفیت بر اساس تعداد واحد های تشکیل دهنده تصویر تعریف می شود. بدون شم هرچه سرعت و کیفیت چاپ دستگاه بالاتر باشد، کارایی آن نیز بالاتر خواهد رفت.

زمان گرم شدن

سرعت گرم شدن دستگاه و زمان اولین کپی فاکتور دیگری در دستگاه های چاپ است. که تا حد زیادی نشان دهنده سرعت عمکلرد دستگاه می باشد. هر چه این زمان کوتاه تر باشد. یعنی دستگاه پردازش های درونی خود را در زمان کوتاهی انجام داده و سرعت قابل قبولی دارد.

اتصالات و سیستم عامل

فاکتورهای مهم دیگر در دستگاه فتوکپی متوسط و یا هر دستگاه دیگر حافظه، نوع اتصال و سازگاری با سیستم های عامل مختلف است. شما برای انتقال اطلاعات مختلف نیاز دارید. دستگاه های دیجیتال و جانبی مختلفی از جمله فلش مموری، لپ تاپ، تبلت و غیره را به چاپگر وصل کرده و به انتقال اطلاعات بپردازید.

حافظه

دستگاه چاپ باید حافظه کافی برای دریافت اطلاعات را داشته باشد. نوع اتصال در دستگاه های چاپی شامل انواع مختلف درگاه USB، کابل شبکه و اتصال مستقیم به تلفن همراه است. که در دستگاه های چاپ مختلف در برندهای گوناگون یک یا چند مورد آن ها وجود دارد.

خرید دستگاه

خرید دستگاه فتوکپی متوسط می تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای مراکز اداری مختلف از جمله شرکت های خصوصی و دولتی، دفاتر فنی مهندسی، مدارس و دانشگاه ها و مراکز چاپ و نشر می باشد. برای خرید دستگاه کپی متوسط می توانید. دستگاه های چاپ را به صورت استوک، بازسازی شده و یا آکبند خریداری کنید.

مهم ترین مساله برای خرید دستگاه فتوکپ متوسط یا هر دستگاه چاپ دیگر انتخاب مناسب و صحیح فروشگاه مورد نظر است. دستگاه های چاپ معمولا قیمت بالایی داشته و شما بعد از خرید قصد دارید تا مدت ها از آن استفاده کنید. با وجود کالاهای تقلبی بسیار در بازار حتما قبل از خرید از فروشگاه مورد نظر خود اطمینان کافی به دست آورید.

فروشگاه معتبر

بهتر است از خرید از فروشگاه هایی که تنها تعداد محدودی دستگاه چاپ داشته . و دست شما را برای خرید بسته نگه می دارد، خودداری کنید. این مساله باعث می شود که هم دایره انتخاب های شما محدود شده و هم احتمال غیر اصل بودن دستگاه ها وجود دارد.

گارانتی

نکته دیگر آنکه حتما دستگاه چاپ را همراه با شناسنامه و گارانتی خریداری کنید. این مساله به شما تا حد زیادی اطمینان خاطر داده که دستگاه اصل می باشد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل مساله می توانید از نمایندگی های مجاز تعمیر استفاده کنید.

نیاز کاری

مساله بسیار مهم دیگر که هنگام خرید کپی متوسط به آن توجه کنید، تناسب ویژگی ها و کاربردهای دستگاه چاپ با نیازهای کاری شما است. دستگاه های چاپ دارای ویژگی ها و کاربردهای متفاوت هستند که هر دستگاه پیشرفته تر قیمت بالاتری دارند. ممکن است بسیاری از ویژگی های یک دستگاه چاپ اصلا به کار شما نیاید. بنابراین پرداخت هزینه بالای آن برای شما به صرفه نیست.

قیمت دستگاه

قیمت دستگاه فتوکپی متوسط مانند دیگر دستگاه های چاپ با توجه به استوک، آکبند و یا بازسازی بودن دستگاه متفاوت است. دستگاه های کپی متوسط آکبند بالاترین قیمت و دستگاه های استوک پایین ترین قیمت را دارند.

هزینه دستگاه

هزینه دستگاه فتوکپی متوسط با توجه به میزان کاربری و نوع آن نیز متفاوت است. برای مثال دستگاه های چاپ چند ممظوره قیمت بسیار بالاتری در مقایسه با دستگاه های چاپ تک کاربرده دارند. شما با استفاده از دستگاه های چند منظوره می توانید. مدارک مختلف را اسکن کرده، فایل ها را پرینت گرفته و یا کپی کنید و اسناد مختلف را فکس کنید. این قابلیت ها قیمت دستگاه فتوکپی متوسط را بالا می برد.

نوع و تکنولوژی

هنگام سفارش دستگاه فتوکپی متوسط باید به نوع و تکنولوژی چاپ دستگاه از نظر جوهر افشان بودن و یا لیزری بودن دستگاه توجه کنید. دستگاه های جوهر افشان قیمت پایین تری در مقایسه با دستگاه های لیزری دارند.

امکانات جانبی

امکانات جانبی دستگاه های چاپ فاکتور دیگری است که بر قیمت دستگاه های چاپ مختلف تاثیرگذار است. دستگاه های چاپ دارای امکانات جانبی مختلف مانند ذخیره خودکار ADF، فینیشر، سوتر و لارج باکسر بوده و استفاده از آن ها بر قیمت دستگاه تاثیر می گذارد. انتخاب این فاکتورهای جانبی تنها و تنها به نیازهای کاری شما وابسته است.

لارج باکس

شما با استفاده از ذخیره خودکار می توانید تنها با یک بار استفاده از برگه مورد نظرتان چندین بار کپی بگیرید. با استفاده از لارج باکسر می توانید. سینی های دستگاه چاپ را تا حداکثر ظرفیت پر کرده و از آن ها برای چاپ بدون نیاز به شارژ پی در پی استفاده کنید.

فینیشر

فینیشر نیز به شما کمک می کند. بتوانید از دستگاه برای چاپ جزوات مختلف استفاده کنید. سورتر یکی دیگر از امکانات جانبی است. که به شما در مرتب سازی اطلاعات کمک می کند. در صورتی که هر کدام از امکانات جانبی مورد نیاز شما است. هنگام سفارش دستگاه فتوکپی متوسط هنگام خرید یک یا چند مورد از آن ها را تهیه کنید.

انواع دستگاه فتوکپی متوسط

انواع دستگاه فتوکپی متوسط از لحاظ نوع تکنولوژی چاپ به دو دسته جوهر افشان و لیزری تقسیم بندی می شود. دستگاه های چاپ لیزری دستگاه هایی مناسب برای استفاده در ادارات مختلف برای چاپ متون و اسناد مختلف می باشد. این دستگاه ها دارای قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های جوهر افشان بوده اما به مرور هزینه نگه داری و شارژ کم تری دارد.

جوهر افشان

دستگاه های جوهر افشان دستگاه های چاپ دیگری هستند. که برای چاپ تصاویر و نمایش جزئیات حرفه ای عمل کرده و تصاویری با کیفیت بسیار بالا چاپ می کنند. این دستگاه ها با وجود داشتن قیمت پایین تر، هزینه های شارژ و نگه داری بیشتری نسبت به دستگاه لیزری دارد.

اداری و خانگی

انواع دستگاه کپی متوسط را می توان از نظر نوع کاربری نیز به دو دسته اداری و یا خانگی تقسیم بندی کرد. دستگاه های اداری دستگاه هایی بزرگتر با کارایی متنوع بوده و همانطور که از نام آن ها پیدا است، برای استفاده در ادارات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های خانگی دستگاه هایی با کاربردهای محدود هستند که برای انجام کارهای کوچک در منزل خریداری می شود.

تک کاره و چند منظوره

انواع دستگاه فتوکپی متوسط در برندهای مختلف در دو دسته چند منظوره و تک کاربرده طراحی و ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های تک کابرده متوسط دستگاه هایی هستند که تنها قابلیت انجام یک کار را داشته و شما می توانید از آن ها برای چاپ استفاده کنید. اما دستگاه های چند منظوره همانطور که در بالا نیز اشاره شد، دستگاه هایی با چند قابلیت متفاوت است. که می توانید برای انجام چندین کار از آن ها استفاده کنید.

فروش دستگاه

فروش دستگاه فتوکپی متوسط در کنار دیگر دستگاه های چاپ دیگر به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود. شما به عنوان یک فرد سرمایه گذار می توانید فروش دستگاه کپی متوسط را به عنوان یک شغل انتخاب کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

برای فروش دستگاه های کپی بهتر است. به دنبال انتخاب دستگاه های اصل و اورجینال از برندها و مدل های مختلف بوده تا بتوانید. مشتریان قابل توجهی به دست آورید. از طرف دیگر حتما قبل از اقدام به انجام این کار یک وارد کننده مطمئن با قیمت مناسب و کیفیت بالا پیدا کرده و دستگاه های مورد نظرتان را به صورت استوک، بازسازی شده و آکبند خریداری کنید.

فتوکپی متوسط آکبند

دستگاه فتوکپی متوسط آکبند دستگاه نو و کار نکرده ای است. که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم از کشور و کارخانه سازنده به دست خریدار می رسد. این نوع از دستگاه های چاپ به دلیل نو بودن بالاترین کیفیت و بالاترین طول عمر را داشته و شما می توانید. تا سال ها با خیال راحت از آن ها در محیط کاری خود استفاده کنید. کپی متوسط آکبند بالاترین قیمت در میان انواع دیگر دستگاه های چاپ داشته و شما برای خرید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

 فتوکپی متوسط بازسازی شده

دستگاه فتوکپی متوسط بازسازی شده همانند دیگر دستگاه های چاپ بازسازی شده قیمت پایین تری نسبت به دستگاه های آکبند داشته و یک یا چند قطعه داخلی آن ها تعویض شده است. این دستگاه ها طول عمر بالاتر و کیفیت بهتری نسبت به دستگاه های استوک دارند.

طول عمر بعضی از قطعات داخلی دستگاه های چاپ کوتاه بوده و بعد از چند سال استفاده باید تعویض شوند. این مساله باعث می شود که دستگاه کپی متوسط بازسازی شده دارای قطعات نو و جدید بوده و دستگاه تا سال ها برای شما کار خواهد کرد.

 فتوکپی متوسط استوک

دستگاه فتوکپی متوسط استوک یکی دیگر از انواع دستگاه های چاپ است که پایین ترین قیمت را در میان تمامی دستگاه های چاپ دارد. کپی متوسط استوک، دستگاه فتوکپی متوسط دست دو هستند. که چند سال در کشورهای دیگر در یک اداره کار کرده و اکنون به کشورهای دیگر ارسال می شود.

دستگاه کپی متوسط دست دوم دستگاه هایی با کیفیت بالا هستند که تنها به دلیل ورود مدل های جدید فروخته می شوند. این دستگاه ها تنها چند سال و معمولا کم تر از ۵ سال کار کرده و کیفیت و کارایی خود را تا حد بسیار زیادی حفظ کرده اند.

کپی متوسط دست دو را می توانید از فروشگاه های معتبر همراه با شناسنامه و گارانتی خریداری کنید. این دستگاه ها قیمت بسیار کم تری نسبت به دستگاه های آکبند داشته و شما می توانید. آن ها را با قیمتی تا نصف قیمت حقیقی خریداری کنید.

برای خرید دستگاه کپی متوسط یا هر دستگاه چاپ دیگر می توانید. به فروشگاه اینترنتی کپی ایران مراجعه کرده، ویژگی های دستگاه های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و با مناسب ترین قیمت اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.