قطعات پلاتر

پلاتر hp500ps

قطعات پلاتر

قطعات پلاتر و لوازم یدکی این دستگاه ها امروزه یکی از مهمترین قطعات یدکی هستند. که به فروش می رسند. قطعات اولیه ای که بر روی پلاتر ها نصب هستند. به مرور زمان فرسوده می شوند. و با به پایان رسدن طول عمر مفید آنها مستلزم تعویض با قطعات جدید می شوند.همچنین برخی قطعات پلاتر به منظور افزایش کارایی و توان این دستگاه ها به فروش رسیده و به صورت مازاد به دستگاه افزوده می شوند.

قطعات پلاتر با توجه به کیفیت ساخت و طول عمر و همچنین نوع آن قطعه ممکن است. قیمت های متفاوتی داشته باشند. همچنین انتخاب قطعات با کیفیت از بین انبوهی از قطعات که سالیانه بیشتر و بیشتر نیز تولید می شوند. کار دشواریست که اغلب نیازمند مشاوره های تخصصی و دانش و تجربه کافی می باشد.

پلاترها و بخش های تشکیل دهنده

پلاتر ها یکی از انواع پرینتر هستند. که بر اساس فناوری چاپ جوهرافشان عملکرد دارند. این نوع پرنترها را می توان تخصصی ترین و حرفه ای ترین نوع پرینتر ها دانست. چرا که قابلیت های بسیاری بیشتری نسبت به پرنترهای لیزر معمول دارند. پلاتر ها قادر به چاپ در ابعاد بسیار بزرگتر و همچنین ارائه وضوح و دقت چاپ بسیار بالاتر هستند. این قابلیت ها به پلاتر ها توانایی انجام پروژه های متنوع تری را نیز می دهد.

کاربرد پلاتر

پلاتر ها عمدتا به منظور چاپ بنر، پوستر های بزرگ، نقشه ها و پلان های مهندسی و به طور کلی چاپ اوراق و اسنادی که نیازمند دقت بالاتر، ابعاد بزرگتر یا هردوی این موارد هستند. مورد استفاده قرار می گیرند. پلاتر ها قابلیت چاپ رنگی را نیز دارند. بیشتر پلاتر ها بر اساس سیستم رنگ گذاری CMYB کار می کنند و از چهار رنگ مشکی، فیروزه ای، سرخابی و زرد به منظور ایجاد ترکیب های رنگی مختلف بهره می برند.

 فناوری چاپ

همانطور که گفته شد پلاتر ها بر اساس فناوری چاپ جوهرافشان عمل میکنند. به این ترتیب که جوهرهای رنگی با نسبت های معین، در مختصاتی که پردازنده دستگاه اعلان می دارد، بر روی سطح کاغذ پاشیده می شوند. پلاتر ها در هر بخش از این پروسه از قطعات مختلفی بهره می برند. که برخی از آن ها مکانیکی و برخی دیگر الکترونیکی می باشند.

مشخصات و اطلاعات تصویری که قرار است چاپ شود. را یک انکودر یا رمز نگارنده به سیگنال های الکترونیکی قابل فهم برای دستگاه تبدیل می کنند. در نهایت نیز یک دکودر یا رمزگشاینده اطلاعات پردازش شده توسط دستگاه را به سیستم انتقال و پاشیدگی جوهر ها تحویل می دهد. قطعاتی مثل خورشیدی، نازل، پمپ، تسمه های کریج نیز وظیفه سهولت حرکت نازل های جوهر ها بر قسمت های مختلف صفحه چاپ را بر عهده دارند.

نگهداری پلاترها

همچنین نگهداری و استفاده از پلاتر ها مستلزم بهره وری از کیت هایی مثل کیت شارژ پلاتر (به منظور شارژ مجدد جوهر ها) و تمیز و سالم نگه داشتن هد (بخش خوانش و موقعیت یابی دستگاه) می باشد.

هر یک از این قطعات پس از مدتی ناگزیر باید تعویض شوند. استفاده از قطعات با کیفیت نه تنها کارایی و توان دستگاه را در حداکثر خود نگه می دارد، بلکه طول عمر و دوام بیشتری نیز داشته و سبب سلامت دستگاه شما می شود. خرید قطعات با کیفیت چه به صورت اورجینال و چه به صورت طرح از فروشگاه کپی ایران امکان پذیر می باشد. با خرید از ما هم از کیفیت و سلامت دستگاه و هم از بهینه بودن قیمت آسوده خاطر باشید.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد قطعات پلاتر لطفا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.