پلاترها

پلاتر hp500ps

پلاترها

پلاترها دستگاه هایی هستند که به صورتی تخصصی چاپ با کیفیت بسیار بالا را انجام می دهند. این دستگاه ها در انواع و مدل های مختلفی توسط سازندگان گوناگون تولید و برای فروش به بازار های سر تا سر جهان عرضه می شوند. اما چه چیزی پلاتر ها را اینقدر منحصر به فرد و متفاوت با سایر چاپگر ها کرده است؟ در ادامه به معرفی این دستگاه ها و انواع آن ها خواهیم پرداخت.

مشخصات پلاترها

برای چاپ و تهیه اسناد کاغذی از بسیاری از داده های رایانه ای، شما احتیاج به در نظر گرفته شدن و ملموس بودن تمام جزئیات دارید. در واقع در چاپ بخشی از اسناد، کیفیت و دقت چاپ حرف اول را می زند. به عنوان مثال رعایت شدن وضوح کوچکترین جرئیات نیز در نقشه های صنعتی یا پلان های مهندسی اهمیت بسیاری دارد. یا در پوستر ها و بنر هایی که قرار است. در ابعادی بسیار بزرگتر از چاپ های معمول، چاپ شده و نصب شوند، وضوح و خوانایی بخش های مختلف اهمیت بسیاری دارد.

در چنین شرایطی شما نمی توانید. به رزولوشن چاپگر های دیجیتالی تکیه کنید. که بر اساس تکنولوژی چاپ لیزری کار می کنند. اکثر چاپگر ها معمولا با تابش لیزر به تونر کارتریج های رنگی و سیاه و سفید، مقداری از آن را ذوب می کنند و روی هر قسمت کاغذ می ریزند. همچنین رزولوشن این چاپگر ها در بهترین پرچمداران، ۱۲۰۰* ۱۲۰۰ dpi می باشد. این رزولوشن و این ساز و کار، ممکن است. سبب اختلاط رنگ ها، یا از دست رفتن وضوح کافی در اندازه های بزرگ شود.

از این رو شما نیاز به دستگاهی خواهید داشت که اولا مبتنی بر تکنولوژی دیگری کار کند که از اختلاط رنگ ها جلوگیری و قادر باشد نهایت دقت را در فرآیند چاپ رعایت کند. همچنین بتواند وضوح بیشتری را به کاربر ارائه دهد. پلاتر ها دستگاه هایی هستند. که دقیقا به همین منظور و با همین قابلیت ها ساخته می شوند.

کیفیت

رزولوشنی که یک پلاتر به شما ارائه می دهد از ۲۴۰۰* ۲۴۰۰ dpi آغاز می شود و ممکن است. تا ۴۰۰۰* ۴۰۰۰ dpi برسد. همچنین فناوری عملکرد این دستگاه ها بر اساس چاپ جوهرافشان می باشد. از این رو دقت حداکثری در چاپ اسناد و اوراق شما رعایت می شود. پلاتر ها برای چاپ پوستر ها، تصاویر و بنر هایی در ابعاد بزرگ، چاپ نقشه ها و پلان ها و همچنین اسنادی با جزئیات متعدد و ریز، بسیار مناسب می باشند.

ویژگی های پلاترها

پلاتر ها معمولا اندازه های بسیار بزرگتری از یک دستگاه چاپگر یا چندکاره اداری دارند. این دستگاه ها یک رول بسیار طویل از کاغذ را درون خود نگه می دارند و با عبور آن از محفظه خروجی، به نازل های جوهر و کارتریج فرصت رنگ آمیزی و انجام چاپ را می دهند. اطلاعات تصاویر کامپیوتری توسط بخش انکودر رمز گذاری می شوند و پس از رسیدن به دستگاه توسط دکودر رمزگشایی می شوند و مورد خوانش قرار می گیرند. در نهایت نیز بخش مکانیکی دستگاه، نازل ها را در هر لحظه حرکت داده و در قسمت صحیح قرار می دهد.

دقت

در طی این فرآیند، جزئیات با دقت بسیار زیادی چاپ می شوند. همچنین شرکت های سازنده، ساز و کار های کنترلی مختلفی را بر روی این دستگاه ها قرار می دهند تا از بروز اشتباه، در هم فرو رفتگی رنگ ها و به طور کلی کاهش کیفیت چاپ جلوگیری شود. این دقت و کیفیت، قابلیت به کار گرفته شدن در ابعادی به طول ۲ الی ۳ متر را نیز دارا می باشد. به این ترتیب پلاتر به شما امکان چاپ با کیفیتی بسیار بالاتر را در ابعاد بزرگ نیز می دهد.

سیستم رمز گذاری

پلاترها و به طور کلی دستگاه های چاپ رنگی مبتنی بر سیستم رمز گذاری ۵ رنگی کار می کنند. بر این اساس، این دستگاه ها چهار رنگ فیروزه ای، سرخابی، زرد، مشکی و طوسی را با یک دیگر ترکیب می کنند تا هر رنگی از طیف رنگی قابل مشاهده توسط چشم انسان را بسازند. این سیستم چاپ رنگی به هر پنج رنگ اولیه، چه در قالب تونر کارتریج و چه به صورت جوهر نیاز دارد.

مزایا

همانطور که پیشتر اشاره شد، کیفیت پلاتر ها و امکان چاپ در ابعاد بزرگ، اصلی ترین مزایای این دستگاه ها می باشند. همچنین ثابت و مانا بودن رنگ ها پس از پرینت و عدم بازتابش نامطلوب رنگ ها نیز از مزایای مهم این دستگاه ها به شمار می روند. ایجاد گرادیان های رنگی طبیعی، خطوط شفاف و نقاط دقیق و کنتراست های واضح، همگی کیفیت و اثرگذاری اسناد، پوستر ها و پلان های شما را تا چندین برابر افزایش می دهند.

اما در کنار این مزایا، پلاتر ها ویژگی های بخصوصی دارند. که کار با آن ها را برای عده ای از کاربران دشوار می کند. به پلاتر ها باید مدام رسیدگی شود. و از صحت عملکرد قطعات آن اطمینان حاصل شود. چرا که بروز خطا در هر یک از قسمت های آن ممکن است. خساراتی را به دستگاه یا کسب و کار شما عمل کند. همچنین برخی از پلاتر ها برای عملکرد نیاز به حضور انواع رنگ های جوهر دارند. و از این رو با فقدان حتی یک جوهر، قادر به عملکرد نخواهند بود.

معایب

بعلاوه که هزینه چاپ جوهر افشان بسیار بیشتر از چاپ دیجیتالی لیزری می باشد. جوهر ها و مواد اولیه و مصرفی دستگاه نیز قیمت بسیار بیشتری دارند. بعلاوه خروجی دستگاه قابل تنظیم در اندازه های مختلف نمی باشد و شما برای چاپ بر روی اندازه های کوچکتر از دهانه پلاتر، ناچار به استفاده از تمام طول دهانه دستگاه خواهید بود. این موضوع هزینه های پرت کسب و کار شما را بالا برده و راندمان را پایین می آورد.

به طور کلی پلاتر ها به گروهی از کسب و کار هایی توصیه می شود. که حرفه ای هستند. و در انجام سفارشات و گردش کار های خود نیاز به دقت خارق العاده پلاتر دارند. چرا که این دستگاه ها نیازمند اپراتوری حرفه ای تر و پرداخت هزینه های بیشتری هستند. در واقع چاپ با پلاتر، هزینه تمام شده بیشتری را برای مشتری به دنبال خواهد داشت.

مدل های مختلف پلاترها

پلاترها در مدل های مختلفی ساخته می شوند. و در دسترس کاربران و متقاضیان خدمات اداری قرار می گیرند. هر یک از این مدل ها قابلیت های بخصوصی دارند. که آن پلاتر را برای طیف خاصی از امور، ایده آل و متناسب می کند. توصیه می شود. پیش از اینکه به انتخاب یک مدل اقدام کنید. برآوردی از نیازهای اداری خود و انتظاراتی که از یک دستگاه پلاتر دارید را در نظر داشته باشید.

اصلی ترین  تنوع پلاتر ها

اصلی ترین عامل تفاوت و تنوع پلاتر ها، اندازه دهانه خروجی پلاتر و در واقع بیشینه عرض چاپ این دستگاه ها می باشد. پس از این عامل، مواردی از قبیل کیفیت و وضوح چاپ، نوع کاربری و امکانات بخصوصی که این دستگاه ها ارائه می دهند. نیز ممکن است سبب تفاوت این پلاتر ها شود.

اما از بین مدل های گوناگونی که تحت عنوان پلاتر برای فروش در دسترس کاربران و مشتریان می باشد. برخی از مدل ها مزیت های بیشتری دارند. این مزایا سبب شده است. که این مدل ها، برای طیف خاصی از امور اداری کاملا ایده آل شوند. یا آن ها را به ارائه خدمات برای طیف گسترده تری از امور اداری قادر سازد.

لیست مدلهای متفاوت پلاترها

دستگاه HP DesignJet T100 و سایر مدل های این سری HP DesignJet به علت قیمت مقرون به صرفه و همچنین کیفیت بالا طرفداران بسیاری دارد. دستگاه Epson SureColor T3170، از دیگر دستگاه هایی است که به علت کیفیت بسیار بالا و سرعت بسیار عالی جز بهترین پلاتر های موجود در بازار است. از سوی دیگر مدل های Epson SureColor T5170 و Canon imagePROGRAF Ipf770 به علت ارائه اندازه چاپ بسیار بزرگ A0 (معادل ۳۶ اینچ) برای چاپ پلان و شماتیک در ابعاد بزرگ، آن هم در عین حفظ کیفیت بسیار عالی می باشد.

این لیست بر اساس جدیدترین مدل های پلاتر در سال ۲۰۱۹ تهیه شده است. و طبیعتا مدل های سنوات گذشته نیز کیفیت بسیار خوبی را از خود به نمایش می گذارند. بهترین راه انتخاب و خرید از بین مدل های قدیمی تر، انتخاب مدل های استوک می باشد. به این ترتیب شما قادر به دریافت کیفیتی مشابه با دستگاه های جدید و نو خواهید بود. در حالیکه هزینه بسیار کمتری را خواهید پرداخت.

خرید پلاترها

خرید پلاتر در مدل ها و پیکربندی های مختلفی امکان پذیر است. اما این تنوع در عین انتخاب های مختلفی که به این وسیله دست کاربران را باز می گذارد. انتخاب را بعضا بسیار دشوار نیز می کند. از این رو توصیه می شود. با در نظر داشتن نیازها و انتظاراتی که از یک پلاتر دارید. دایره انتخاب های خود را محدود تر و در نهایت منحصر به چند مدل بخصوص نمایید. به این ترتیب شما قادر به بررسی دقیق تر و انتخاب مدلی با بیشترین همخوانی و سازگاری با کسب و کار خود خواهید بود.

دستگاه هایی با بیشترین امکانات یا گرانترین قیمت، لزوما دستگاه های ایده آلی برای کسب و کار شما نمی باشند. بهترین دستگاه، دستگاهی است که بیشترین سازگاری را با سایر بخش های کسب و کار شما و سایر دستگاه ها داشته باشد. به این ترتیب شما به یکپارچه کردن گردش کار های مختلف قادر می شوید. و در نهایت راندمان کاری بیشتری را شاهد خواهید بود.

اولین گام در خرید

به عنوان اولین گام، اندازه کار های خود را در نظر بگیرید. و یک پلاتر با اندازه مطلوب و مورد نیاز انتخاب کنید. پلاتر های ۲۴ اینچی و ۳۶ اینچی که در عرض های A1 و A0 چاپ را انجام می دهند، پر فروش ترین پلاتر ها هستند. سپس شما می توانید با مطالعه ویژگی های بخصوص هر پلاتر در سایت کپی ایران، مدل ایده آل را بر گزینید.

امکان خرید هر مدل در حالت های آکبند، استوک و بازسازی شده نیز وجود دارد. شما می توانید. با انتخاب مدل های دست دوم یا استوک، کیفیت و کارایی دستگاه های آکبند را دریافت کنید، در حالی که مبلغ خیلی کمتری برای خریداری پلاتر می پردازید. به این نحو شما قادر به صرفه جویی در هزینه های اولیه کسب و کار خود خواهید بود. چرا که قیمت همواره یکی از اصلی ترین عوامل موثر در خرید پلاتر و دستگاه های اداری می باشد.

سفارش

امروزه امکان خرید پلاتر از روش های مختلفی ممکن می باشد. اما بهتر است با خرید پلاتر از یک فروشنده معتبر و مطمئن، هم از کیفیت و سلامت دستگاه خریداری شده و هم از معقول و بهینه بودن قیمت آن اطمینان حاصل کنید. فروشگاه کپی ایران عرضه کننده انواع مدل های پلاتر و لوازم و مواد مصرفی این دستگاه ها می باشد.

شما حین خرید از کپی ایران، گزینه های متنوعی پیش روی خود دارید. که همگی به لحاظ سلامت و قیمت رقابتی و درجه یک می باشند. همچنین کپی ایران، امکان خرید این دستگاه ها در حالت های استوک و مدل های بازسازی شده را نیز به مشتریان خود می دهد. همچنین شما می توانید. ویژگی های هر مدل را در سایت کپی ایران مطالعه کرده و به سادگی یک تماس، سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.