کانون ir 7086

کانون ir7086

کانون ir 7086

کانون ir 7086 یک دستگاه مناسب جهت کپی کردن تصویر یا متن می باشد. این دستگاه در شرکت، ادارات و حتی منازل کاربرد دارد. شما با استفاده از این دستگاه چاپ می توانید از اسناد و فایل های مختلف به صورت سیاه و سفید کپی بگیرید. این مدل دستگاه کپی قادر است همزمان از پشت و روی کاغذ کپی بگیرد. سرعت چاپ در دستگاه اداری مختلف بین ۲۰ تا ۷۰ برگ در دقیقه متفاوت می باشد.

بنابراین براساس نیاز و حجم کاری خود می توانید بهترین و مناسب ترین دستگاه را انتخاب کنید. کانون ir 7086 قادر است در هر دقیقه ۷۰ برگ را چاپ کند. همچنین این مدل دستگاه کپی چندکاره می باشد. این دستگاه به دلیل چندکاره بودن فضای کمتری را اشغال می کند. بنابراین با خرید این مدل دستگاه کپی احتیاجی به سایر دستگاه ها نخواهید داشت. خرید این مدل دستگاه از لحاظ اقتصادی به صرفه تر می باشد.

مشخصات دستگاه کپی کانون ir 7086

امروزه اهمیت دستگاه های کپی در دفاتر اداری و کسب و کارهای چاپ و تکثیرات بسیار بیشتر از قبل شده است. از طرفی این مدل دستگاه فتوکپی یک دستگاه چند منظوره می باشد. با خرید این مدل دستگاه کپی می توانید نیازهای کاری خود را برطرف سازید. از طرفی سرعت دستگاه جهت انجام کارهای روزانه بسیار مناسب می باشد. میانگین سرعت این دستگاه کپی ۷۰ برگه در دقیقه است. همچنین با این دستگاه می توانید هر قسمت از متن یا عکسی که مد نظر دارید را زوم کنید. زیرا از قابلیت بزرگنمایی ۲۵ تا ۴۰۰ درصد برخوردار می باشد. در اینجا به صورت تخصصی تر به ویژگی های دستگاه کپی می پردازیم.

پیکربندی دستگاه

یکی از نکات مهم قبل از خرید دستگاه کپی آگاهی داشتن از ابعاد آن است. بنابراین با توجه به فضای محیطی که در اختیار دارید می توانید دستگاه کپی مد نظر خود را انتخاب کنید. از طرفی آگاهی از ابعاد دستگاه باعث می شود شما بتوانید بین دستگاه کپی و سایر وسایل موجود در محیط تناسب مناسبی ایجاد کنید. این مدل دستگاه فتوکپی در ابعاد ۳۰۰*۷۰۰*۵۸۰ میلی متر و وزن ۲۶۹.۸ کیلوگرم ساخته شده است.

این دستگاه با توجه به اینکه همزمان چندین کار را انجام می دهد می توان گفت از وزن و ابعاد مناسبی برخوردار می باشد. بنابراین توصیه می کنیم قبل از خرید دستگاه کپی به ابعاد و وزن آن توجه کافی داشته باشید.

زمان گرم شدن

از زمانیکه یک دستگاه کپی را به برق وصل می کنید تا موقعیکه شروع به کارکردن می کند یک مدت زمان خاصی را به خود اختصاص می دهد. هر چه این زمان خاص کوتاه تر باشد سرعت و کارایی دستگاه بیشتر می شود. لازم به ذکر است که این مدت زمان در دستگاه های مختلف متفاوت خواهد بود.

بنابراین در صورت کم بودن این مدت زمان، دستگاه در یک چشم بر هم زدن شروع به کار می کند. بنابراین هر چه این مدت زمان کمتر باشد سرعت کاری شما هم افزایش پیدا خواهد کرد. در دستگاه های اداری از قبیل کانون ir 7086 این مدت زمان به دلیل حجم کاری بالا بیشتر از یک دقیقه می باشد. مدت زمان گرم شدن این مدل دستگاه فتوکپی ۳۶۰ ثانیه است.

بزرگ نمایی و کوچک نمایی

موقع پرینت، اسکن و یا کپی ممکن است به بزرگ نمایی یا کوچک نمایی بخشی از فایل نیاز داشته باشید. همچنین در مواقعی ممکن است فایل مورد نظر شما حجم بالایی داشته باید و مجبور باشید آن را کوچک کنید. در صورتیکه دستگاه کپی شما از قابلیت بزرگ نمایی و یا کوچک نمایی برخوردار نباشد شما توانایی چاپ بسیاری از فایل ها را از دست خواهید داد.

با این مدل دستگا فتوکپی می توانید در مقیاس های ۲۵ تا ۴۰۰ درصد فایل های مورد نظر خود را بزرگ یا کوچک کنید. بنابراین این قابلیت باعث افزایش عملکرد و کارایی دستگاه خواهد شد. این ویژگی سبب می شود دامنه فعالیت پروژه های خود را گسترش دهید.

کیفیت و رزولوشن چاپ

از ویژگی های مهم هر دستگاه کپی کیفیت چاپ آن می باشد. زیرا این قابلیت یکی از ویژگی های مهم قبل از خرید دستگاه کپی به شمار می آید. کیفیت چاپ مناسب سبب افزایش کارایی دستگاه می شود. بهتر است بدانید که کیفیت چاپ در دستگاه های فتوکپی براساس DPI اندازه گیری می شود. هر چه میزان DPI بیشتر باشد کیفیت و رزولوشن چاپ هم بیشتر خواهد شد.

بهتر است بدانید که کیفیت و رزولوشن چاپ این دستگاه کپی به صورت ۶۰۰*۶۰۰ dpi می باشد. پس این دستگاه قادر است جزئیات و موارد ریز تصاویر را به نمایش بگذارد. بنابراین اگر کیفیت چاپ برای شما اولویت دارد بهتر است این دستگاه کپی را خریداری کنید.

سرعت چاپ

یکی دیگر از ویژگی های مهم هر دستگاه کپی سرعت چاپ آن است. هر چقدر سرعت چاپ دستگاه بیشتر باشد کارایی و عملکرد دستگاه هم افزایش پیدا خواهد کرد. سرعت چاپ بالا مانع از اتلاف وقت کاربر خواهد شد. بهتر است بدانید که سرعت چاپ دستگاه فتوکپی براساس تعداد برگه های چاپ شده در هر دقیقه تعیین می شود. این دستگاه کپی قادر است در هر دقیقه ۷۰ برگ را به شما تحویل دهد.

بنابراین سرعت دستگاه جهت انجام کارهای روزانه بسیار مناسب می باشد. با خرید این مدل دستگاه کپی می توانید نیاز های کاری خود را در زمان مناسب برطرف سازید. خرید این مدل دستگاه کپی یک انتخاب ایده آل به شمار می آید.

چند منظوره بودن

کانون ir 7086 یکی دیگر از دستگاه کپی های چند کاره موجود در بازار می باشد. نوع کاربری این مدل دستگاه فتوکپی سیاه و سفید است. با خرید این دستگاه می توانید اسناد و متون مختلف را به بهترین شکل و بالاترین کیفیت به مشتریان تحویل دهید. از طرفی این دستگاه می تواند به طور همزمان چندین کار را انجام دهد.

بنابراین با خرید این مدل دستگاه کپی دیگر نیازی به خرید سایر دستگاه ها به صورت جداگانه نخواهید داشت. همچنین این مدل دستگاه کپی به دلیل چند کاره بودن فضای کمتری از محیط را اشغال خواهد کرد. با خرید این مدل دستگاه کپی می توانید نیازهای خود را برطرف سازید.

کپی متوالی

کپی متوالی تعداد برگه هایی است که دستگاه می تواند به شکل برنامه ریزی شده و بدون نیاز به دخالت شما چاپ کند. یکی از ویژگی های مورد استفاده در تمامی دستگاه های چاپ اداری کپی متوالی است. از آن جا که حجم کار در شرکت ها و ادارات بالا است و شما روزانه نیاز پیدا می کنید که از یک فایل مشخص در تیراژ بالا کپی بگیرید، دستگاه های چاپ باید قابلیت چاپ متوالی داشته باشند.

این میزان در دستگاه های اداری معمولا ۹۹۹ برگ یا ۹۹۹۹ می باشد. در این مدل دستگاه فتوکپی می توانید تا تعداد ۹۹۹ برگ را به صورت متوالی کپی بگیرید و سرعت کاری خود را بالا ببرید.

ویژگی های دستگاه کپی کانون ir 7086

تحویل اولین کپی در مدت زمان ۳ ثانیه یک ویژگی مهم دستگاه کپی کانون ir 7086 می باشد. این دستگاه در مدت زمان کوتاهی اولین کپی را به شما تحویل می دهد. بنابراین این ویژگی دستگاه باعث افزایش سرعت و کارایی شما خواهد شد. استفاده از این دستگاه در مکان های شلوغ با حجم کاری بالا بسیار مناسب می باشد. یک ویژگی مهم دیگر این مدل دستگاه کپی حافظه ۴۰ گیگابایتی آن است.

بنابراین می توانید فایل مورد نظر خود را در حافظه دستگاه ذخیره کرده و دستور چاپ فایل را در زمان مناسب صادر کنید. توان مصرفی پایین دستگاه یعنی ۲ کیلو وات یک ویژگی مهم دیگر دستگاه کپی به شمار می آید. همچنین با این مدل دستگاه کپی می توانید کاغذ های با سایز A3 تا A5 را کپی بگیرید. در صورت نیاز به اتصال به رایانه می توانید از طریق کابل USB2.0 دستگاه را به رایانه وصل کنید.

مزایا و معایب

یکی از مزایای این مدل دستگاه فتوکپی چند کاره بودن آن می باشد. از طرفی کیفیت چاپ در این مدل دستگاه کپی بسیار مناسب است. با این مدل دستگاه کپی می توانید از یک چاپ عمیق و زنده بهره مند شوید. همچنین با این دستگاه می توانید ۹۹۹ برگ را به صورت متوالی کپی بگیرید. قابلیت چاپ دورو در این دستگاه باعث افزایش سرعت آن شده است.

میزان نگهداری کاغذ در این دستگاه ۷۶۵۰ برگه می باشد. همچنین سرعت این دستگاه کپی بسیار مناسب است و مانع از اتلاف وقت کاربر می شود. توان مصرفی پایین و مصرف پایین برق از دیگر مزیت های این دستگاه به شمار می آید. این دستگاه متناسب با انجام کارهای با حجم بالا ساخته شده است. اما در مقابل یکی از معایب این دستگاه کپی کاربری سیاه و سفید آن می باشد. از دیگر معایب این دستگاه وزن بالای آن یعنی ۲۶۹.۸ کیلوگرم است.

خرید

خرید دستگاه کپی کانون ir 7086 به ویژگی هایی که در بالا اشاره کردیم بستگی دارد. این دستگاه در انواع مختلف از قبیل استوک، بازسازی شده و آکبند در بازار وجود دارد. بهتر است بدانید که قیمت دستگاه های استوک و بازسازی شده نسبت به آکبند پایین تر می باشد. بنابراین براساس نیاز و سرمایه ای که دارید می توانید نسبت به خرید هر کدام از انواع دستگاه فتوکپی اقدام کنید.

در صورتیکه سرمایه آنچنانی ندارید می توانید دستگاه استوک و یا بازسازی شده را انتخاب کنید. از طرفی خرید دستگاه کپی استوک و بازسازی شده همراه با کیفیت مناسب از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. این مدل دستگاه کپی با دارا بودن قابلیت های خاص یک انتخاب ایده آل به شمار می آید.

قیمت

قیمت دستگاه کپی کانون ir 7086 با توجه به نوعی که دارد متفاوت می باشد. این دستگاه کپی در سه نوع مختلف در بازار موجود است. بنابراین موقع خرید این دستگاه کپی با سه نوع انتخاب مواجه خواهید شد. براساس نیاز کاری و پولی که در دست دارید می توانید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

از طرفی می توانید با اضافه کردن آپشن های ضروری به دستگاه کپی و حذف کردن آپشن های غیرضروری دستگاه را به یک انتخاب ایده آل تبدیل سازید. حذف کردن آپشن های غیر ضروری از نظر اقتصادی به صرفه تر است. از آپشن های اختیاری این مدل دستگاه فتوکپی می توان به مواردی از قبیل قابلیت اتصال سورتر و فینیشر، اتصال به کامپیوتر و تغذیه اتوماتیک اسناد اشاره کرد.

جمع بندی و سفارش کانون ir 7086

کانون ir 7086 یکی دیگر از دستگاه های کپی با کاربری سیاه و سفید موجود در بازارمی باشد. ساختار این دستگاه متناسب با حجم کاری بالا طراحی شده است. همچنین این دستگاه می تواند چاپ با کیفیت بسیار مناسب به مشتریان ارائه دهد. بنابراین با خرید این دستگاه فتوکپی می توانید از چاپی عمیق و زنده بهره ببرید.

این دستگاه در انواع مختلفی اعم از استوک، بازسازی شده و آکبند موجود است. در صورتیکه قصد خرید دستگاه کپی استوک و یا بازسازی شده را داشته باشید. توصیه می کنیم دستگاه را از فروشگاه معتبر خریداری کنید. زیرا دستگاه های استوک و بازسازی شده جزء دستگاه های دست دوم هستند. فروشگاه کپی ایران به دلیل سابقه طولانی از اعتبار بالایی برخوردار است. با مراجعه به سایت فروشگاه می توانید مشخصات دستگاه کپی را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.